Gry

Playdate, mały handheld z korbą, został opóźniony na początek 2021 roku

Będziesz musiał poczekać trochę dłużej na dziwne małe urządzenie podręczne Panic: w opublikowanej dzisiaj aktualizacji firma ogłosiła, że ​​Playdate wyślizgnie się z pierwotnego okna 2020 i będzie teraz dostępny na początku 2021 roku.

Urządzenie jest pierwszym fizycznym elementem sprzętowym twórcy oprogramowania, ręcznym urządzeniem z unikalną korbą obok tradycyjnych przycisków do sterowania urządzeniem. Teenage Engineering współtworzyło Playdate i zawiera wiele minimalistycznych akcentów firmy w jasnym, zabawnym żółtym kolorze.

Playdate z ostatecznym opakowaniem.
Obraz: Panika

W marcu ogłoszono panikę że jego pracownicy przeprowadzali się do pracy z domu, a malezyjska fabryka produkująca Playdate została tymczasowo zamknięta. Firma twierdzi, że dostosowanie się do tych problemów ostatecznie doprowadziło do decyzji o przesunięciu premiery na 2021 rok.

Jednak obok opóźnienia są dobre wieści. Sprzęt do Playdate jest sfinalizowany i zatwierdzony przez FCC, co oznacza, że ​​może wejść do produkcji w przyszłym miesiącu. Dodatkowo, planowany pierwszy sezon gier na palmtopa jest zablokowany, a więcej gier zostało również zamówionych.

Symulator Playdate
Obraz: Panika

Panic ogłosił także wersje Playdate Simulator dla systemów Windows i Linux, oprogramowania do projektowania gier i majstrowania przy urządzeniu. Od czasu pierwotnego ogłoszenia handhelda, Panic twierdził, że każdy Playdate będzie działał jako devkit, co oznacza, że ​​każdy może używać tego urządzenia do tworzenia i testowania gier. Ponieważ Playdate nie ma witryny sklepowej, Panic zamierza również udostępniać je projektantom gier według własnego uznania.

Playdate wyniesie 149 USD i będzie dostępny na oficjalnej stronie Playdate w dniu premiery. Panic mówi, że na start będzie dostępnych 20000 sztuk Playdate, co według firmy powinno wystarczyć, aby zaspokoić popyt, a potem zamówi więcej partii. W międzyczasie Panic sugeruje zarejestrowanie się na jego liście mailingowej, abyś wiedział, jak tylko Playdate będzie dostępny do zakupu. Czekając, możesz zapoznać się z naszym wczesnym spojrzeniem na urządzenie z zeszłego roku i zacząć wyobrażać sobie wszystkie sposoby użycia tej korby.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook