Gry

Po ciężkim sezonie 2020 Overwatch League ma zakończyć się na wysokim poziomie

Ten rok był burzliwy dla Overwatch Liga. Nie miało tak być: sezon 2020 miał być rokiem przełomowym, szansą na wreszcie zrealizowanie ambicji posiadania prawdziwie globalnej ligi z drużynami podróżującymi po całym świecie, aby rywalizować ze sobą.

To marzenie zostało zatrzymane z powodu trwającej pandemii i niemożności podróżowania przez drużyny i graczy. Co gorsza, oglądalność spadła po przejściu z Twitcha na YouTube i gwałtownym rozwoju strzelanki zespołowej Riot Waleczny zapoczątkował exodus znanych graczy, na czele którego stał MVP OWL 2019 Jay „Sinatraa” Won. W pewnym momencie druga najlepsza drużyna w lidze opuściła cały skład.

Ale sytuacja stale się zmienia. Po przejściu do gry online liga ostatecznie przyjęła strukturę turniejową, która dodała tak bardzo potrzebnej emocji do sezonu regularnego, a później do playoffów. Wygląda na to, że zadziałało: według ligi oglądalność osiągnęła szczyt w fazie play-off ze średnią minutową widownią wynoszącą 375 000 widzów. Teraz OWL chce wykorzystać ten rozmach dzięki corocznym mistrzostwom, Wielkim Finałom, które rozpoczynają się 8 października.

Biorąc pod uwagę stan świata, zawody będą wyglądać nieco inaczej niż w przeszłości, ale nadal jest to jedno z największych wydarzeń e-sportowych tego roku. Oto, co musisz wiedzieć, aby wskoczyć.

Co za różnica

Pierwsza duża zmiana w 2020 roku to struktura. Od dwóch sezonów w Wielkich Finałach rywalizują dwie najlepsze drużyny w lidze. Ale tak nie jest w tym roku. Po tym, jak OWL przeszedł do formatu online, został zmuszony do podzielenia drużyn na dwie grupy regionalne; jeden dla Ameryki Północnej, a drugi dla Azji. Każdy miał swoje własne mini-play-offy, w których dwie najlepsze drużyny z każdego regionu awansowały do ​​Wielkiego Finału.

Finały będą nadal odbywać się w trybie online, ale aby zapewnić uczciwą rywalizację – i przezwyciężyć problemy, takie jak opóźnienia – dwaj przedstawiciele z Ameryki Północnej przylecieli do Korei, która obejmowała dwa tygodnie kwarantanny przed turniejem w tym tygodniu. Drużyny będą grać ze sobą w trybie online, ale każda drużyna będzie oparta na obiekcie zespołowym, gdzie nadal mogą fizycznie współdziałać ze sobą i trenerami.

Oznacza to, że Wielkie Finały nie będą już takim spektaklem jak w przeszłości, ponieważ poprzednie wydarzenia odbywały się na arenach NBA w Nowym Jorku i Filadelfii na oczach tysięcy fanów. Inne zawody e-sportowe, takie jak League of Legends Mistrzostwa Świata zdecydowały się grać w nowoczesnych studiach pozbawionych fanów. Ale OWL poszedł inną drogą, debiutując na wirtualnej scenie na imprezie, która ma naśladować wygląd tradycyjnej areny e-sportowej.

Oto krótki zwiastun tego, jak to będzie wyglądać:

Czego oczekiwać

Spośród czterech drużyn, które zakwalifikowały się do Wielkiego Finału, można śledzić kilka interesujących historii. San Francisco Shock to obrońcy tytułu, drużyna, której udało się dobrze grać przez cały rok, mimo utraty największej gwiazdy w połowie sezonu. Tymczasem Philadelphia Fusion zyskała reputację wspaniałego zespołu, który słabnie w ważnych chwilach. Zajęli drugie miejsce w Wielkich Finałach 2018 i podobnie zajęli drugie miejsce w wielu innych turniejach. Mieli nawet drugi najlepszy rekord w sezonie zasadniczym OWL 2020. W artykule w Trybun graczy, Gwiazda Fusion i kandydat na MVP Jae-hyeok ”Carpe” Lee napisał o pokonaniu tej drugiej etykiety. – A więc ta szansa… my mieć wziąć to ”- napisał. „Musimy dać z siebie wszystko, co mamy, dla wszystkich tych, którzy byli wcześniej”.

W Azji jest zdecydowany faworyt. Shanghai Dragons – niegdyś pośmiewisko ligi, któremu nie udało się wygrać ani jednego meczu w 2018 roku – stały się siłą dominującą. Mieli najlepszy rekord sezonu regularnego w tym roku i wygrali play-offy w regionie azjatyckim oraz dwa turnieje w środku sezonu. Chwalą się również panującym MVP OWL Byung-sun „Fleta” Kim. Drugi reprezentant Azji, dynastia Seoul, poszedł do finału inną drogą. Po średnim sezonie zasadniczym, w którym zakończyli 12-12, ożyli w play-offach, pokonując każdą drużynę, która nie nazywała się Shanghai Dragons. Konsekwencja była problemem dla Dynastii, ale w najlepszym przypadku są drużyną najwyższego poziomu.

Wszystko to oznacza, że ​​nie ma wyraźnego faworyta, zwłaszcza że oba regiony nie grały ze sobą w tym roku z powodu ograniczeń regionalnych. Oglądanie rywalizacji drużyn takich jak Shock and Dragons po raz pierwszy w 2020 roku powinno być ekscytującym momentem dla fanów. I to sprawia, że ​​przewidywanie zwycięzcy jest prawie niemożliwe.

: Seoul Dynasty

Jak oglądać

Gry będą odbywać się w Korei w godzinach największej oglądalności, co oznacza, że ​​mogą być nieco trudne do oglądania w zależności od strefy czasowej, w której się znajdujesz. Na przykład dla mieszkańców wschodniego wybrzeża Ameryki Północnej będziesz oglądanie meczów OWL z samego rana. I tak jak przez cały rok, każdą grę będzie można oglądać tylko na YouTube.

Oto harmonogram i tutaj możesz sprawdzić pełny nawias.

8 października

  • 4 nad ranem / 7 rano czasu wschodniego – Seoul Dynasty vs. San Francisco Shock
  • 6:00 PT / 9:00 ET – Philadelphia Fusion kontra Shanghai Dragons

9 października

  • 2:00 PT / 5AM ET – DO USTALENIA
  • 4 rano PT / 7 rano ET – do ustalenia
  • 6:00 PT / 9AM ET – DO USTALENIA

10 października

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook