Różności i nowinki technologia

Po co czekać na Apple lub Facebook, skoro już dziś możesz zbudować własne inteligentne okulary DIY?

Inteligentne okulary – w zależności od tego, kogo zapytasz – to przyszłość. Ale jeśli wolisz nie czekać, aż firma taka jak Apple lub Facebook faktycznie sprzedaje Ci parę, możesz zrobić to, co zrobił projektant produktu Sam March i po prostu zbudować od podstaw własne inteligentne okulary.

(Marzec nie jest obcy w budowaniu własnej technologii do noszenia, jak pokazuje jego smartwatch DIY z zeszłego roku.)

Podobnie jak w przypadku smartwatcha, March w pełni udokumentował każdy etap procesu tworzenia okularów, które są wyposażone w podłączoną aplikację i wykorzystują zintegrowane diody LED do wskazywania kierunków pieszych do określonej lokalizacji.

: Sam March

Jeśli chcesz zbudować własną parę, będzie to wymagało sporej ilości umiejętności technicznych. Marcowy proces obejmuje obróbkę niestandardowej pary okularów za pomocą routera CNC (lub wydrukowanie ich w 3D), wyrzeźbienie i wypolerowanie pary soczewek, napisanie aplikacji i zaprojektowanie – a następnie złożenie – niestandardowej zminiaturyzowanej płytki drukowanej.

Teraz okulary mają dość ograniczoną funkcjonalność – w tej chwili wszystko, co robią, to podstawowa nawigacja z wyżej wymienionymi światłami, aby wskazać zakręty lub ostateczne miejsce docelowe – ale March uczynił również cały projekt open source, oferując wszystko, od schematów płytek drukowanych i kodu do plików CAD dla projektów do samej aplikacji. Oznacza to, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby wziąć jego fundament i dodać dowolne funkcje, które chcesz.

Chcesz spróbować zbudować własną? Wszystkie szczegóły techniczne można znaleźć w marcowym repozytorium Github tutaj.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook