Nowości

Po dwóch powiewach, najnowsze obudowy Razera Tomahawk na PC wyglądają na wystarczająco praktyczne, aby faktycznie istnieć

W styczniu ubiegłego roku pokazaliśmy wam niesamowicie wyglądającą obudowę komputera stacjonarnego Tomahawk Elite firmy Razer, z drzwiami skrzydłowymi i automatycznie podnoszoną pokrywą dla nadmiernego ciepła.

W styczniu opowiedziałem wam o oszałamiającym, gotowym komputerze stacjonarnym Razer Tomahawk, z wysuwanymi modułami Intel NUC Element z możliwością aktualizacji i miejscem na najnowsze procesory graficzne pomimo niewielkiej 10-litrowej obudowy.

O ile nam wiadomo, żaden produkt o nazwie „Razer Tomahawk” tak naprawdę nigdy nie został wysłany. Ale to nie powstrzymuje Razera przed ponowną próbą dzisiaj z parą praktycznych obudów PC do toczenia własnego systemu.

: Razer

Nowe Razer Tomahawk A1 (ATX) za 199 USD i Tomahawk M1 (Mini-ITX) za 179 USD są dość standardowe, jeśli są dość elastyczne, z kilkoma funkcjami, które je wyróżniają – przede wszystkim parą paneli ze szkła hartowanego z tylnymi zawiasami, dzięki czemu można je obracać do tyłu jak drzwi samobójcze, a także można je od razu podnieść.

Są również wykonane z aluminium i mają pod spodem oświetlenie Razer Chroma RGB, więc jesteśmy zdecydowanie na terytorium pół-premium obudowy, a także zapewniają udogodnienia, takie jak dedykowane wnęki na dyski i miejsca do montażu dysków SSD 2,5 mm, dużo kabli zarządzanie oraz – w przypadku wersji ATX – miejsce na radiator 360 mm z przodu i do 240 mm na górze.

: Razer

Każda obudowa jest wyposażona w górny port USB-C z prędkościami 3,2 Gen 2, dedykowane gniazda mikrofonowe i combo 3,5 mm oraz dwa porty USB-A, a także magnetyczny filtr przeciwpyłowy na samej górze.

Przy 356 x 202 x 321,5 mm Tomahawk Mini-ITX nie zdobędzie żadnych nagród za to, że jest szczególnie mały, mimo że obsługuje tylko płyty główne Mini-ITX / DTX i zasilacze SFX / SFX-L, ale powinien pasować do większości kart Nvidia RTX 3080 na rynku z 320 mm przestrzeni na kartę graficzną.

Tomahawk Mini-ITX.
: Razer

Razer twierdzi, że obudowa Mini-ITX będzie dostępna dzisiaj na Razer.com i u „wybranych sprzedawców detalicznych”, z wersją ATX jeszcze tej jesieni. Nie spodziewałbym się, że kiedykolwiek usłyszę o Tomahawk Elite lub Tomahawk NUC: od wczoraj NUC był właśnie wymieniony jako „koncept” na stronie internetowej Razera, a prawie dwa lata później Elite nadal był „powiadom mnie” produkt.

Razer twierdzi, że współpracuje również z producentami płyt głównych nad integracją oświetlenia Chroma RGB, a pierwsze płyty AMD od ASRock pojawią się tej jesieni.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook