RTV

Po oburzeniu Microsoft naciska na wstrzymanie nieoczekiwanych instalacji aplikacji internetowej dla systemu Windows 10

W sobotę wskazałem, że wymuszenie ponownego uruchomienia komputerów z systemem Windows 10 przez firmę Microsoft w celu zainstalowania niechcianych aplikacji internetowych było ostatnim dowodem na to, że nie posiadasz własnego komputera z systemem Windows. Dziś firma twierdzi, że był to przynajmniej częściowo błąd – i wstrzyma „migrację”, która w ten sposób wprowadziła aplikacje internetowe do menu Start.

Pierwotnie, mówi Microsoft The VergePomysł polegał na tym, że każda witryna przypięta do menu Start uruchomiłaby się w Microsoft Edge. Jeśli wybrana przez Ciebie witryna miała wersję aplikacji internetowej PWA, przeglądarka Edge mogłaby ją również automatycznie uruchomić. Ale – w tym, co Microsoft wydaje się nazywać błędem, chociaż staramy się uzyskać jasność co do tego, która część była błędem – zmiana sprawiła również, że wyglądało to tak, jakby istniejące skróty internetowe do własnych produktów Microsoft Office zainstalowały aplikację internetową w Twój komputer.

Zrzut ekranu aplikacji internetowych, które Microsoft wymusił zainstalowanie na moim komputerze.

Na mojej liście programów pojawiły się wersje internetowe pakietu Microsoft Office.
Zrzut ekranu: Sean Hollister / The Verge

Dając Microsoftowi na chwilę powód do wątpliwości, widzę, jak ten łańcuch zdarzeń mógł się rozwinąć i dlaczego mógł to być niezamierzony skutek.

Ale to w rzeczywistości nie rozwiązuje żadnego z moich poprzednich obaw:

  • Dlaczego firma Microsoft używała mojego menu Start jako bezpłatnej reklamy swoich produktów Office, skrót internetowy czy nie?
  • Dlaczego te PWA uruchamiają Microsoft Edge, zamiast szanować mój własny domyślny wybór przeglądarki? Na przykład Chrome radzi sobie dobrze z PWA.
  • Dlaczego firma Microsoft uważa, że ​​w ogóle ma prawo wymusić ponowne uruchomienie komputera? Co było takiego krytycznego w tej aktualizacji, aby było to warte zachodu?

Microsoft wyraźnie usłyszał niezadowolenie i dziś na to reaguje. Ale nie jest jasne, czy w rezultacie coś się zmieni. Nie zdziwiłbym się, gdyby jedyna różnica polegała na tym, że PWA nie pojawią się na twojej liście programów od teraz.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook