Różności i nowinki technologia

Po tym, jak Trump napisał na Twitterze o hakowaniu wideo Defcon, eksperci ds. Bezpieczeństwa głosujący dzwonili do BS

Po tym, jak Trump napisał na Twitterze o hakowaniu wideo Defcon, eksperci ds. Bezpieczeństwa głosujący dzwonili do BS

Getty Images

Podczas gdy prezydent Trump nadal wysuwa bezpodstawne twierdzenia o powszechnym oszustwie wyborczym, 59 czołowych światowych ekspertów w dziedzinie głosowania elektronicznego odpowiada, mówiąc, że niedawne zarzuty dotyczące faktycznego włamania się do maszyn do głosowania „były bezpodstawne lub są technicznie niespójne”.

Poniedziałkowy list przyszedł po prawie dwóch tygodniach bezpodstawnych i bezpodstawnych twierdzeń Trumpa i niektórych jego zwolenników, że tegoroczne wybory prezydenckie zostały „sfałszowane” na korzyść prezydenta elekta Joe Bidena. W czwartek Trump rozpoczął nową rundę dezinformacji, gdy na Twitterze powiedział, że ankiety przeprowadzone przez Dominion Voting usunęły 2,7 ​​miliona głosów Trumpa w całym kraju.

Luki nie są exploitami

W weekend Trump opublikował na Twitterze wideo z zeszłorocznej konwencji hakerów Defcon. Pokazał uczestników biorących udział w wydarzeniu zwanym maszyną do głosowania, która włamuje się do wioski. Organizatorzy wydarzenia zorganizowali je w celu podniesienia świadomości na temat znaczenia bezpieczeństwa w głosowaniu elektronicznym. Niektórzy organizatorzy wydarzenia nie mieli pojęcia, że ​​Trump wykorzystał to wideo jako insynuację, że hakowanie maszyn do głosowania odegrało rolę w wynikach wyborów w tym miesiącu lub w jakichkolwiek innych wyborach, jeśli o to chodzi.

„Każdy, kto twierdzi, że wybory w USA zostały„ sfałszowane ”, robi niezwykły twierdzą, że muszą być poparte przekonującymi i weryfikowalnymi dowodami ”- napisali informatycy. „Samo powołanie się na istnienie technicznych usterek nie świadczy o tym, że doszło do ataku, a tym bardziej o zmianie wyniku wyborów. To po prostu spekulacja ”.

List kontynuował:

Obecność słabości w zakresie bezpieczeństwa w infrastrukturze wyborczej sama w sobie nie świadczy o tym, że którekolwiek wybory zostały faktycznie naruszone. Zabezpieczenia techniczne, fizyczne i proceduralne komplikują zadanie złośliwej eksploatacji systemów wyborczych, podobnie jak monitorowanie potencjalnych adwersarzy przez organy ścigania i środowisko wywiadowcze. Zmiana wyniku wyborów to coś więcej niż tylko istnienie luki technicznej.

Jesteśmy świadomi niepokojących stwierdzeń, że wybory w 2020 roku zostały „sfałszowane” przez wykorzystanie luk technicznych. Jednak w każdym przypadku, o którym wiemy, twierdzenia te były albo bezpodstawne, albo są niespójne technicznie. Według naszej zbiorowej wiedzy nie przedstawiono żadnych wiarygodnych dowodów na poparcie wniosku, że wynik wyborów w 2020 roku w jakimkolwiek stanie został zmieniony w wyniku kompromisu technicznego.

Poniedziałkowy list nastąpił po wydaniu w czwartek innego mocno sformułowanego oświadczenia Rady Koordynacyjnej Rządu ds. Infrastruktury Wyborczej, w skład którego wchodzą urzędnicy z Agencji ds. Cyberbezpieczeństwa i Infrastruktury Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Komisji Wsparcia Wyborczego Stanów Zjednoczonych oraz sekretarze stanu i dyrektorzy wyborów różne stany.

„Wybory 3 listopada były najbezpieczniejszymi w historii Ameryki” – czytamy we wspólnym oświadczeniu. „Obecnie w całym kraju urzędnicy wyborczy dokonują przeglądu i podwójnie sprawdzają cały proces wyborczy przed ostatecznym ustaleniem wyników”.

W oświadczeniu czytamy dalej: „Chociaż wiemy, że istnieje wiele nieuzasadnionych roszczeń i okazji do dezinformacji na temat przebiegu naszych wyborów, możemy zapewnić, że mamy pełne zaufanie do bezpieczeństwa i integralności naszych wyborów, a Ty również powinieneś. ”

Dzień po opublikowaniu oświadczenia Reuters poinformował, że dyrektor Agencji ds. Cyberbezpieczeństwa i Infrastruktury Christopher Krebs powiedział współpracownikom, że spodziewa się zwolnienia. Powołując się na bezimiennych ludzi zaznajomionych ze sprawą, serwis informacyjny stwierdził, że Krebs „wywołał gniew Trumpa w Białym Domu z powodu wysiłków zmierzających do obalenia dezinformacji” związanej z ostatnimi wyborami.

Z poniedziałkowego listu wynika, że ​​informatycy pracują teraz również nad obaleniem teorii spiskowych, które twierdzą, że powszechne są oszustwa wyborcze. Podpisujący dokument to Matt Blaze, profesor informatyki na Uniwersytecie Georgetown; Ronald Rivest, profesor z Massachusetts Institute of Technology i R w RSA; Steven M. Bellovin, profesor informatyki na Uniwersytecie Columbia; Joseph Lorenzo Hall, starszy wiceprezes w organizacji non-profit Internet Society; oraz J. Alex Halderman, profesor informatyki i inżynierii Uniwersytetu Michigan, który specjalizuje się w zabezpieczaniu wyborów.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook