Różności i nowinki technologia

PocketBook wprowadza na rynek 7,8-calowy e-czytnik z nowym kolorowym ekranem E Ink

Firma PocketBook, zajmująca się czytnikami elektronicznymi, ogłosiła i wypuściła na rynek InkPad Color, 7,8-calowe urządzenie, które wykorzystuje najnowszą technologię kolorową E Ink. PocketBook mówi The Verge że jest to pierwsze urządzenie z nowym panelem Kaleido, które będzie dostępne w USA i Europie.

Według firmy, nowa wersja Kaleido ma inny wzór filtra kolorów, który zapewnia lepszy kontrast i nasycenie kolorów niż pierwsze Kaleido, które samo w sobie jest całkiem nową technologią. PocketBook twierdzi również, że częstotliwość odświeżania ekranu została poprawiona w oprogramowaniu.

Specyfikacje nowego panelu Kaleido są poza tym podobne do poprzedniej generacji, z rozdzielczością 300 dpi dla treści monochromatycznych i 100 dpi, gdy aktywny jest filtr kolorowy. Ogólna rozdzielczość ekranu została zwiększona do 1404 x 1872 ze względu na większy rozmiar fizyczny. InkPad Color waży 225 gi ma grubość 8 mm, więc nadal powinien być dość przenośny.

Kilka miesięcy temu recenzowałem PocketBook Color, który był jednym z pierwszych czytników elektronicznych Kaleido na rynku na całym świecie. Ogólnie byłem pod wrażeniem technologii ekranu, ale 6-calowy panel był zbyt mały, aby był praktyczny do zastosowań, takich jak magazyny i komiksy. Większy, ulepszony wyświetlacz mógłby uczynić InkPad Color o wiele bardziej użytecznym urządzeniem – miejmy nadzieję, że wkrótce się przekonamy.

InkPad Color jest już dostępny w Newegg i Amazon za 329 USD.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook