Foto

Poco M3 za 129 USD to najnowszy budżetowy król baterii Xiaomi

Pod-marka Xiaomi Poco wprowadziła na rynek swój najnowszy telefon klasy podstawowej, Poco M3. Podobnie jak w przypadku większości innych telefonów Poco, M3 ma mocną specyfikację ze względu na stosunkowo niską cenę.

Poco M3 ma 6,53-calowy ekran LCD 1080p z wycięciem w kształcie kropli wody dla 8-megapikselowego aparatu do selfie. Wyświetlacz jest dość prosty: podbródek na dole jest dość duży, czujnik odcisków palców jest zintegrowany z przyciskiem zasilania z boku, a nie z ekranem, a panel ma tylko 60 Hz, ale jest wystarczająco ostry i doskonale sprawny.

Wygląd telefonu z pewnością wyróżnia się z tyłu, z dużym błyszczącym wypukłością aparatu ozdobioną jasnym, białym logo „POCO”. Główny aparat ma 48 megapikseli, ale pozostałe dwa aparaty to tylko 2-megapikselowe czujniki głębi i makro, więc nie jest to naprawdę znacząca konfiguracja z trzema kamerami. Chociaż obudowa telefonu jest wykonana z tworzywa sztucznego, zastosowano w niej skórzane wykończenie, które jest o wiele przyjemniejsze w dotyku niż większość innych telefonów z tworzywa sztucznego. Jest dostępny w kolorze czarnym, żółtym i niebieskim.

Procesor M3 to Qualcomm Snapdragon 662, który jest połączony z 4 GB pamięci RAM. Działa na MIUI 12 na Androidzie 10. Bateria ma imponującą pojemność 6000 mAh, a telefon jest potężny, ale dość łatwy w obsłudze, o grubości 9,6 mm i wadze 198 g. Dostępne są opcje 64 GB lub 128 GB pamięci, a telefon ma dwa gniazda na karty SIM oprócz oddzielnego gniazda microSD. Jest też gniazdo słuchawkowe, a także port USB-C.

Xiaomi wystawia Poco M3 na sprzedaż online w Czarny piątek 27 listopada, a wczesne ceny w USA zaczynają się od 129 USD za model 64 GB i 149 USD za 128 GB. Normalna cena to 149 USD za 64 GB i 169 USD za 128 GB.

Nawet przy tych wyższych cenach M3 wygląda na to, że będzie miał bardzo dobrą wartość według standardów rynku amerykańskiego. Można to porównać na przykład do tegorocznego Moto E, który zaczyna się w tym samym punkcie cenowym 149 USD, ale ma ekran 720p, procesor Snapdragon 632, port Micro USB, 32 GB pamięci i tylko 2 GB pamięci RAM.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook