GryNowościRTV

Podatek Trumpa oznacza, że ​​zapłacisz jeszcze więcej za nowe karty graficzne Nvidii i AMD

„Nie buduj teraz wysokiej klasy komputera do gier”, Tom’s Hardware zadeklarowane w listopadzie. „To zły czas, aby zbudować wysokiej klasy komputer do gier” – powtórzył ExtremeTech w zeszłym miesiącu. Ale wygląda na to najgorszy czas na zbudowanie nowego sprzętu do gier dopiero nadejdzie. Dzieje się tak dlatego, że doskonała burza przesuwa ceny komponentów, takich jak niezbędne karty graficzne Nvidia lub AMD, jeszcze bardziej w niebo – i ponieważ Donald Trump jest teraz częścią tej burzy.

Administracja Trumpa nakłada teraz 25-procentowy podatek na karty graficzne importowane z Chin, a co najmniej jeden producent komponentów do komputerów osobistych ogłosił, że część tych kosztów przekaże konsumentom.

Od dwóch lat wiemy, że komponenty PC zostały zmiecione podczas wojny handlowej Trumpa z Chinami. W 2018 roku GamersNexus, w szczególności wyjaśnił szczegółowo, w jaki sposób części do komputerów osobistych mogą odnotować wzrost cen od 10 do 25 procent z powodu kategorii, które administracja Trumpa próbowała opodatkować. Apple słynie z tego, że Trumpowi udało się uniknąć niektórych (ale nie wszystkich) podatków importowych na części do komputerów PC, co pozwoliło mu zbudować Maca Pro w Stanach Zjednoczonych z części importowanych z Chin. (Apple nie odpowiedział na prośbę o komentarz w sprawie taryf).

Ale gracze komputerowi i inni nabywcy kart graficznych również udało się uniknąć kuli wyższych cen we wrześniu 2019 roku, kiedy administracja Trumpa przyznała specjalne zwolnienia dla „modułów przetwarzania grafiki” i „modułów akceleratora”. I jako The New York Times donosi w zeszłym tygodniu, rząd przedłużył wiele zwolnień celnych do końca roku.

Ale 31 grudnia 2020 r. Przyszedł i minął z dodatkowymi rozszerzeniami – i The Verge może potwierdzić zwolnienia dla kart graficznych i płyt głównych (sklasyfikowane pod numerem sprawozdawczym 8473.30.1180), należały do ​​tych, które wygasły z końcem roku.

Zgodnie ze zharmonizowanym harmonogramem taryfowym rządu Stanów Zjednoczonych te komponenty komputerów osobistych byłyby normalnie wolne od podatków importowych. Teraz, zgodnie z taryfami z „listy 3”, które miały na celu opodatkowanie chińskich produktów o wartości 200 miliardów dolarów, sprzedawcy kart graficznych i płyt głównych muszą dowiedzieć się, gdzie znaleźć dodatkowe 25 procent na opłacenie ceł.

Skontaktowałem się z głównymi producentami GPU i płyt głównych i wszyscy albo odmówili komentarza (Nvidia, Asus, MSI), albo nie odpowiedzieli na moje e-maile (Gigabyte, EVGA, Zotac, XFX, PNY). To trochę dziwne.

„Firma MSI nie może obecnie odpowiedzieć na Twoje pytania. Dziękuję za zainteresowanie i zrozumienie ”- powiedział mi przedstawiciel MSI.

Wciąż czekam na odpowiedź od AMD.

Intel twierdzi, że taryfy nie miały jeszcze wpływu – jeszcze. „Jeśli chodzi o taryfy, na razie nie ma to znaczenia i nie wpłynęło na nasze ceny” – mówi mi rzecznik. Ale Intel nie produkuje jeszcze wielu płyt głównych ani procesorów graficznych i nie mówi tam o partnerach.

Ale tak naprawdę nie musimy spekulować, czy może to wpłynąć na cenę, którą płacisz, ponieważ Asus, największy producent płyt głównych i znany dostawca GPU, powiedział, że tak i już podniósł niektóre ceny, o czym informuje Videocardz. Oto oświadczenie, które otrzymała publikacja:

Aktualizacja dotycząca cen sugerowanej ceny detalicznej dla komponentów ASUS w 2021 roku.

Ta aktualizacja dotyczy kart graficznych i płyt głównych *

Mamy ogłoszenie dotyczące zmian cen sugerowanych przez producenta, które wejdą w życie na początku 2021 roku dla naszej wielokrotnie nagradzanej serii kart graficznych i płyt głównych. Nasza nowa sugerowana cena producenta odzwierciedla wzrost kosztów komponentów. koszty operacyjne i działania logistyczne oraz kontynuacja taryf importowych. Ściśle współpracowaliśmy z naszymi partnerami dostawczymi i logistycznymi, aby zminimalizować wzrost cen. Firma ASUS bardzo docenia Twoją kontynuację działalności i wsparcie podczas przechodzenia przez ten czas bezprecedensowych zmian rynkowych.

* dodatkowe modele mogą wzrosnąć w miarę przechodzenia do pierwszego kwartału.

– Juan Jose Guerrero III, kierownik ds. Marketingu produktów technicznych firmy ASUS

Teraz ważniejsze jest pytanie, czy podwyżki cen mogą stać się trwałe.

Kiedy sprawdzaliśmy tegoroczną partię kart graficznych do komputerów PC nowej generacji, musieliśmy dać Nvidii i AMD wątpliwości, że faktycznie będzie można je kupić za ich cenę.

Okazało się, że był to niebezpieczny zakład. Chociaż z mediów społecznościowych jasno wynika, że trochę ludziom udało się je kupić w sprzedaży detalicznej, z serwisu eBay jasno wynika, że ​​prawdziwa cena RTX 3090, 3080, 3070, 3060 Ti, RX 6800 XT lub RX 6800 jest znacznie wyższa niż sugerowana cena detaliczna.

W szczególności karty AMD z serii RX 6800 nigdy nie pojawiły się ponownie w sprzedaży na tyle długo, by wywrzeć wrażenie. Osobiście czekałem i oglądałem, aby rzucić się na jeden od czasu mojej recenzji i nigdy nie widziałem okazji – w przeciwieństwie do kart Nvidii, w których po prostu nie udało mi się pokonać roju kupujących do cyfrowego kasy prawie za każdym razem Próbowałem.

Taryfy Trumpa nie są jedyną rzeczą, która może pogorszyć zakup GPU. Ceny bitcoinów są obecnie najwyższe w historii, na krótko przekraczając 40000 USD po raz pierwszy w historii. Cena Ethereum podwoiła się w ciągu ostatniego miesiąca i zbliża się również do poprzedniego rekordu.

Tom’s Hardware zwraca uwagę, że przy sugerowanej cenie detalicznej danej karty graficznej może minąć znacznie mniej niż rok, aby odzyskać pieniądze z GPU poprzez wydobycie. Ostatni raz, gdy ceny bitcoinów gwałtownie wzrosły, spowodowało to ogromny niedobór GPU, który trwał wiele miesięcy. To była nowość w maju 2018 roku kiedy Nvidia napisała na Twitterze że w końcu możesz ponownie znaleźć kartę graficzną w MSRP.

Ale tym razem już mamy niedobór GPU z powodu pandemii niedoborów produkcyjnych i stłumionego popytu na wydajność, jaką oferuje nowa fala kart graficznych i konsol nowej generacji. Ponad połowa Amerykanów zwróciła się w czasie pandemii do gier wideo i gier wymagających intensywnej grafiki, takich jak Cyberpunk 2077 i Symulator lotu zainspirował ludzi do tworzenia nowych komputerów PC, które tylko najnowsze GPU mogą działać dobrze.

Nawet jeśli producenci GPU nie mieliby do czynienia z 25-procentową taryfą, ceny eBay jasno pokazują, że już zostawiają pieniądze na stole. Jednym ze sposobów, w jaki producenci mogą skorzystać, jest stworzenie droższych wersji tych samych dokładnych kart graficznych z bardziej wyszukanymi systemami chłodzenia i wyższymi zegarami, a wiele kart, które gracze faktycznie mogli kupić, jest właśnie w ten sposób. Z pewnością możesz zapłacić 600 USD za ulepszony RTX 3060 Ti o wartości 400 USD, jeśli znajdziesz ten model w sprzedaży detalicznej, lub 780 USD za 500 USD RTX 3070.

Teraz jednak zastanawiam się, czy cena podstawowa tych kart również jest zagrożona. Pod koniec listopada, poinformowało AMD Sprzęt rozpakowany że AMD RX 6800 XT powinno być dostępne u partnerów w pierwotnej sugerowanej cenie detalicznej 649 USD w ciągu ośmiu tygodni. Prawie sześć tygodni później nie wydaje się to prawdopodobne.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook