GryNowości

Poduszki powietrzne Apple to idealnie nudna, funkcjonalna przyszłość AR

Większość właścicieli iPhone’ów korzystała już z AR na swoim telefonie Apple, nawet jeśli nie zdawali sobie z tego sprawy. Jednym z najbardziej użytecznych narzędzi AR wbudowanych w iPhone’a jest jego najprostsze, wirtualna taśma miernicza w aplikacji Measure – pomocna, gdy chcesz dowiedzieć się, jak szerokie jest nowe łóżko lub jaki rozmiar ramy potrzebujesz, aby zawiesić to zdjęcie na Ściana. A pięć lat temu Niantic Labs Pokemon Go stał się wirusową sensacją AR, a miliony ludzi doświadczały świata fizycznego na ekranach swoich telefonów, polując na wirtualne postacie w grach.

AirTags można spersonalizować za pomocą wiadomości lub emotikonów.

: Apple

Różnica w stosunku do gier AR, takich jak Pokemon GoWetzstein mówi, że nadal są głównie uzależnieni od Wi-Fi i GPS w telefonie do określania lokalizacji, czujników, które nie są w stanie dostarczyć prawie tak dokładnych informacji o lokalizacji, jak technologia ultraszerokopasmowa. Coś taniego i energooszczędnego, takie jak AirTag, mówi Wetzstein, wydaje się „idealnym wyborem” do uruchamiania aplikacji, które wymagają bardziej precyzyjnego śledzenia.

Jessica Brillhart, która prowadzi laboratorium rzeczywistości mieszanej w Instytucie Technologii Kreatywnych USC, zwraca uwagę, że tagi lokalizacji mogą być również sposobem na dwukierunkową wymianę informacji o obiektach w przestrzeni. Dołącz jeden z tych znaczników do obiektu, nadaj mu nazwę, a „system może dowiedzieć się na dużą skalę, co składa się na lodówkę, co stanowi most, co składa się na drzewo” – mówi Brillhart. „Jest to więc punkt dostępu, ale działa w tandemie, dostarczając informacje do systemu i pomagając ludziom kontekstualizować świat”.

Warto zauważyć, że Apple nie zidentyfikował tego jako szczególnego przypadku użycia AirTags, ale nie można zignorować faktu, że gdy na świecie istnieje sieć urządzeń rozpoznających lokalizację, sieć ta może zapewnić wiedzę niezbędną do odblokowania potężniejszych aplikacji .

„Największą przeszkodą w AR jest naprawdę wiedzieć, na co patrzysz lub gdzie jesteś, ale te poduszki powietrzne mogą pomóc w tym zrozumieniu” – mówi Brillhart.

Apple nie odpowiedział jeszcze na prośby o komentarz do tej historii. Oczywiście ambicje Apple w zakresie AR prawdopodobnie nie kończą się na AirTags, aplikacji Measure i krzykliwych grach. Firma podobno pracuje nad okularami AR – podobnie jak Facebook, Snap i inne – chociaż nowsze raporty sugerują, że pierwszy wyświetlacz Head-up Apple może być bardziej niszowym urządzeniem niż produktem przyjaznym dla konsumenta.

Ale nawet jeśli te okulary Apple AR przybędą i odniosą sukces, a nawet jeśli więcej gier AR podobnych Pokemon Go pojawią się, aby ukraść serca dzieci i dorosłych, właściciele iPhone’ów będą nadal doświadczać AR na inne, bardziej przyziemne, ale ostatecznie bardziej przydatne sposoby. Niezależnie od tego, czy używają iPhone’a do mierzenia szafki na akta w swoim domowym biurze, czy też podążają za strzałkami na ekranie, aby znaleźć swój plecak AirTagged przed wyjazdem do szkoły, są podłączeni do wizji Apple w rzeczywistości rozszerzonej. Nie są wymagane okulary.


Więcej świetnych historii WIRED

  • 📩 Najnowsze informacje o technologii, nauce i nie tylko: otrzymuj nasze biuletyny!
  • Oto, czego potrzeba, aby latać dronem na Mount Everest
  • AI przychodzi do naprawy samochodów, a właściciele warsztatów nie są zadowoleni
  • 7 aplikacji służących do gotowości na wypadek sytuacji kryzysowych, które możesz mieć w telefonie
  • Bill Gates jest optymistą w kwestii klimatu, kapitalizmu, a nawet polityki
  • Jak powstrzymać dezinformację, zanim zostanie udostępniona
  • 👁️ Eksploruj sztuczną inteligencję jak nigdy dotąd dzięki naszej nowej bazie danych
  • 🎮 Gry WIRED: Uzyskaj najnowsze wskazówki, recenzje i nie tylko
  • 💻 Ulepsz swoją grę roboczą dzięki ulubionym laptopom, klawiaturom, alternatywom do pisania i słuchawkom z redukcją szumów naszego zespołu Gear

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook