GryNowościRTV

Pomoc techniczna w chmurze: dlaczego ciągle odmawiam aktualizacji systemu operacyjnego?

WNIOSEK O WSPARCIE :

Z : [ 508 ] WYKRYTO PĘTLĘ

Dłużej, niż chcę to przyznać, zdecydowałem się opóźnić aktualizację systemu operacyjnego telefonu. Jest to codzienny proces, w którym jestem pytany, czy chcę zaktualizować teraz, czy później, i każdego dnia wybieram „później”, mając pełną świadomość, że nie mam zamiaru robić tego później. Nigdy tak naprawdę nie potrafiłem sobie wyartykułować, dlaczego to robię, poza niejasnym poczuciem, że aktualizacje są bezcelowe. Logicznie rzecz biorąc, wiem, że aktualizacja prawdopodobnie miałaby nowe funkcje, które uznałbym za przydatne, i oczywiście nie mogę wiecznie zwlekać. Ponowne uruchomienie byłoby drobną niedogodnością, ale wyświetlanie monitu dzień po dniu jest prawdopodobnie znacznie większym uciążliwością. Co więcej, są chwile, kiedy wydaje mi się, że odmowa aktualizacji sprawia mi dziwną przyjemność, chociaż przyczyna tego jest podobnie niejasna. Czy możesz mi pomóc zrozumieć, czego mi brakuje?


Drogi [ 508 ] ,

Ludzie, w przeciwieństwie do maszyn, są istotami niespójnymi i zasadniczo irracjonalnymi. Zważywszy, że systemy operacyjne wznoszą się na skalę niezawodnych ulepszeń, zyskując nowe funkcje i możliwości z każdą nową wersją; słabniemy, cofamy się i wpadamy w kompulsywne koleiny, których nie możemy ani usprawiedliwić, ani wyjaśnić. Nie oznacza to, że Twoja decyzja o opóźnieniu aktualizacji jest przypadkowa lub bezcelowa. Nasze działania, nawet irracjonalne, mają zwykle przypisane im znaczenie. A jeśli dobrze rozumiem twoje pytanie, to, czego szukasz, nie jest rozwiązaniem tego cyklu ani ucieczką od niego, ale raczej sposobem na postrzeganie go jako sensownego.

Otwórz bilet pomocy technicznej w chmurze o pomoc w rozwiązywaniu osobistych problemów, dylematów moralnych lub filozoficznych obaw dotyczących spotkań z technologią.

Na początek zapewniam, że nie jesteś sam. Aktualizacje oprogramowania to współczesne źródło lęku, jedna z tych niedogodności, które są pomijane jako cena, którą płacimy za jeszcze większą wygodę – chociaż wiele osób, tak jak Ty, nie ma pewności co do kompromisu. Żadna ilość dobrego zachowania nie zwalnia od tej niedogodności – ani też, jak widać, pieniądze i sława. Być może pamiętacie, że najbardziej dyskutowany w tym roku profil celebrytów otworzył się, gdy aktor Robert Pattinson wpatrywał się w swój komputer w rozpoznawalnym stanie egzystencjalnej paniki: Co, dlaczego wszystko się aktualizuje i jak zatrzymać aktualizację? (Rada ankietera: „Nigdy nie aktualizuj!”)

Podejrzewam, że napięcie, które odczuwasz – powód, dla którego jest to w ogóle problem – wynika z przekonania, że ​​powinieneś zaakceptować aktualizację, że jest to racjonalne, a może nawet słuszne rozwiązanie. Aktualizacje to cyfrowa forma higieny, koncepcja związana ze świętością od XVII wieku, i wyobrażam sobie, że wielu ludzi o dobrych intencjach poinformowało Cię już o zwiększonych środkach bezpieczeństwa, które zapewniają, i ostrzegło o błędach, które będą się utrzymywać, jeśli będziesz nie nadążaj. To są bezsporne prawdy; Powstrzymam się od moralizowania ich tutaj.

Podejrzewam również, że wstydzisz się tego, że nie pragniesz tego, co jest oferowane za darmo. Technologia poprawiła nasze życie na niezliczone sposoby, a aktualizacje oferują wiele dodatkowych ulepszeń: nowe gry; lepsze mapy; świeże tapety, czcionki i emotikony. Odrzucenie tej nagrody jest niewdzięcznością, a ponadto jest całkowicie daremne. Pogardzanie najnowszymi technologiami jest tak samo produktywne, jak rzucanie kamieniami w nadjeżdżający pociąg – pociąg jest oczywiście przyszłością, która pędzi w naszą stronę z pełnym nurtem, czy nam się to podoba, czy nie. Z drugiej strony to nie tak, że zaakceptowanie aktualizacji położy im kres. Zawsze jest ich więcej – gdyby nie telefon, to komputer, zegarek, termostat, dzwonek do drzwi – a ich częstotliwość wzrosła w ostatnich latach. Jak zatrzymać aktualizację? Krótka odpowiedź brzmi: nie możesz: innowacja to cykl, którego nie da się przewidzieć.

Być może może to wyjaśniać Twoje wrażenie, że aktualizacje są „bezcelowe”. W rzeczywistości wyczuwam historyczny wymiar twojego niepokoju, który rodzi znacznie większe pytanie o sens samego postępu technologicznego. Mimo wszystko przekonanie, że postęp jest nieograniczony i może trwać w nieskończoność, towarzyszy nam zaledwie od kilkuset lat. Wcześniej zakładano, że historia zmierza gdzieś, w kierunku jakiegoś ostatecznego celu. Średniowieczny laik wierzył, że kulminacją historii będzie Królestwo Boże. XVIII-wieczny filozof wyobraził sobie ludzki rozum jako wznoszące się schody, które pewnego dnia doprowadzą do utopii. Dla nas postęp nie jest środkiem do osiągnięcia jakiegoś stanu końcowego – ostatecznej aktualizacji – ale celem samym w sobie. Schody ciągną się w nieskończoność i na zawsze znikają w chmurach.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook