Nowości

Porzucenie iFixit pokazuje, jak podobne są nowe MacBooki M1

iFixit dostał w swoje ręce nowy MacBook Air i MacBook Pro z zasilaniem M1, co oczywiście oznacza, że ​​jego zespół rozerwał laptopy na strzępy, aby dowiedzieć się, co jest w środku. I chociaż Air i Pro wyznaczyły przełomowe nowe standardy wydajności i wydajności, okazuje się, że można to przypisać prawie całkowicie chipowi M1, a nie jakimkolwiek szczególnym zmianom konstrukcyjnym.

Weźmy na przykład nowego MacBooka Pro. Oto tegoroczny model oparty na Intelu po lewej stronie, z nową wersją M1 po prawej:

naprawię to

Wewnętrzne układy obu komputerów są prawie identyczne. iFixit zauważa, że ​​model M1 wykorzystuje dokładnie ten sam komponent wentylatora, co na przykład jego poprzednik Intela, co naprawdę poprawia wydajność chipa M1, biorąc pod uwagę różnicę w poziomach hałasu między dwoma komputerami.

Tymczasem MacBook Air również wygląda bardzo podobnie do wersji Intela, ale z całkowitym pominięciem wentylatora. iFixit wyraził małe zdziwienie, że projekt Air i Pro nie zbiegał się bardziej, biorąc pod uwagę, że komputery używają teraz identycznych procesorów, ale projekt Apple skupił się tutaj wyraźnie na użyciu M1 jako zamiennika dla swoich istniejących produktów.

Sprawdź pełne rozerwanie w iFixit, aby uzyskać więcej, w tym bliższe spojrzenie na sam procesor M1, pełną listę innych układów, które zespół znalazł w środku, i przemyślenia na temat możliwości naprawy laptopów.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook