Oprogramowanie

Postacie telewizyjne nie mają historii tekstu. To nie jest w porządku

Natychmiastowe pytanie, które pojawia się za każdym razem, gdy pojawia się ten problem, brzmi: jak pisarze mogli być tak leniwi? Pocą się tak bardzo, tworząc bogato wyobrażony świat, tylko po to, by wyrwać nas z niego, psując prosty element codzienności. Nie potrzebujemy postaci, aby przewijać dni tekstów, aby ustalić prawdziwość. Nawet wskazanie na kilka wierszy poprzednich rozmów, nieostre lub poza ramką, aby wypełnić pole tekstowe, zrobiłoby więcej niż wystarczająco, abyśmy uwierzyli, że są to teksty między dwoma czującymi ludźmi.

Programy i filmy często byłyby lepsze, gdybyś zachował te dodatkowe teksty w skupić się i wykorzystać okazję, aby dodać pisanki i głębszą charakterystykę. Dlaczego nie pokazać wcześniejszego zdjęcia, które Doug wysłał Emily, przedstawiającego jego wyschniętą kość T do restauracji Michaela Jordana Steakhouse i podpisu „booyah”? Dlaczego nie pokazać Hugh Grantowi i jego synowi, którzy tygodniami przechodzą przez SMS-y bez wiedzy Nicole Kidman? Jeśli zamierzasz zamieścić ujęcie aplikacji do SMS-ów, ta aplikacja stanie się sceną, a jej mise-en-scène należy traktować z taką samą dbałością o realizm, jak w przypadku każdego zestawu, inaczej stracisz publiczność. Ta biała przestrzeń jest upiorna.

Obraz może zawierać: Meble i Stół

Przewodnik przewodowy po emotikonów

Te cyfrowe ikony to coś więcej niż tylko urocze zdjęcia – to lingua franca ery cyfrowej.

Jest też bardziej elegancka i tańsza opcja. Zamiast przycinać się do samego telefonu, teksty pojawiają się same, gdy postać je odbiera, nad główną akcją ekranu. Niektóre programy są mądrzejsze w tej technice niż inne, ale nawet najbardziej niezręczne wersje są mniej przeszkadzające niż trasa z pustymi planszami. Co sprawia, że Emily w Paryżu Przykład tak obrzydliwy jest to, że program wkrótce przechodzi na lepsze podejście. Po tym wstępnym ujęciu iPhone’a Emily, każdy SMS, który otrzyma do końca sezonu, wyskakuje obok niej. (Jej posty na Instagramie wyglądają tak samo; to, jak rośnie z 48 do 25 000 obserwujących ze zdjęciami róż i podpisami #EverythingsComingUpRoses to osobny problem z wiarygodnością). smartfony. (Netflix nie odpowiedział na e-maile z prośbą o komentarz).

Jedynym charytatywnym wyjaśnieniem jest to, że nie są to przeoczenia, ale umyślne przedstawienia czujnych usuwaczy tekstu. Jeśli tak jest, to zamiast wyglądać jak ktoś, kto nigdy nie otrzymał SMS-a, po prostu wyglądają jak ktoś świadomy wykorzystania danych lub cyfrowy dziwak. A może po prostu wyglądają jak ktoś, kto próbuje wyczyścić nieznośną przeszłość. Jeśli wymażesz wszystko i zdasz sobie sprawę, że jest tylko teraz, ty także możesz wymazać Douga ze swojego życia i rozwijać się we Francji bez nauki francuskiego.

Istnieje jednak niewiele danych potwierdzających tę teorię lub sugerujących, że w rzeczywistości istnieje wiele nicieni tekstu. Ani Apple, ani Google nie udostępniłyby WIRED informacji o stawkach za usunięty tekst wśród użytkowników iPhone’a lub Androida. Surowa ankieta przeprowadzona wśród pracowników WIRED wykazała, że ​​61 procent „nigdy” nie usunęło swoich tekstów, a 39 procent zrobiło to „wybiórczo”. Nikt nie powiedział „często lub zawsze”. Są szanse, że większość z nas jest tak samo leniwa, jeśli chodzi o usuwanie tekstów, jak programy włączają je.

Choć nieumyślne, jest jest tu wiadomość do zebrania? Czy byłoby lepiej, gdybyśmy byli jak te postacie – bez danych, bez historii, bez tego, co wysłaliśmy o 3 nad ranem? Istnieje pewien buddyjski apel do czystości ich wątków tekstowych. Nic, co powiedziałeś wcześniej, nie ma znaczenia. Jesteś tak dobry, jak twój następny emoji, następne przypomnienie dla kogoś, na kim ci zależy.

Mimo to odrzucam to. Mimo wszystko możemy debatować o tym, co stworzyły smartfony, ponieważ ogromna, natychmiast dostępna biblioteka naszych relacji międzyludzkich jest jednym z dóbr netto. Podczas gdy każda platforma technologiczna popycha nas w kierunku efemeryczności – znikających historii ze Snapchata, Skype’a, Instagrama, LinkedIn, Facebooka, Twittera, YouTube’a i innych – nasze historie tekstowe oferują coraz rzadszą, pocieszającą trwałość. Wątki to nasze staccato pióra parady, świadectwa naszego wzrostu i regresji, naszej głupoty i cierpienia. Dzisiaj otwierasz czat grupowy, aby poinformować znajomych, że zostałeś zwolniony, i witają cię wczorajsze 78 SMS-ów na temat nowej fryzury Brendana. Rzadko przewijam daleko wstecz, chociaż czasami mój przyjaciel i ja używamy funkcji wyszukiwania, aby ponownie wysłać jeden tekst, który wysłał drugi cztery lata temu, całkowicie bez kontekstu: To byłeś ty.

SMS-y stanowią wyzwanie dla każdego programu lub filmu, którego akcja toczy się w 2000 roku. Najczęściej jest to nieprawdopodobne, aby postacie nie pisały tekstu, a jednak nadanie tekstowi seksownego wyglądu jest trudne. Jednak unikanie wiadomości typu „czysta plansza” nie jest skomplikowane, a na ekranie wciąż są niezbadane liczne aspekty wpływu SMS-ów na nas. Do tego czasu może po prostu pokaż nowy tekst pojawiający się na ekranie głównym telefonu i nie otwieraj znaków na przerażającą pustkę.


Więcej świetnych historii WIRED

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook