Gry

Poznaj aktora, który kryje się za niektórymi z twoich ulubionych głosów w grach wideo

Nawet jeśli ty nie rozpoznaje imienia Troya Bakera, aktywni gracze prawdopodobnie rozpoznają dźwięk jego głosu. Tchnięcie życia w różne postacie, takie jak agent Jonesy w Fortnite do Joela Millera w Ostatni z nasniewiele osób w branży pozostaje tak zajętych i zajętych jak Baker.

Jedna z jego przełomowych ról aktorskich miała miejsce w 2013 roku, kiedy Baker zagrał Bookera DeWitta w ukochanym BioShock Infinite. Kilka innych gier, w których się pojawia, to: Batman Arkham początki, Far Cry 4, Bóg wojny, Mortal Kombat 11, Śmierć Stranding, i Ostatni z nas część II.

Rozmawialiśmy z Bakerem o jego karierze, pracy w domu podczas pandemii koronawirusa, o tym, co dzieje się za kulisami i jego podejściu do sztuki aktorskiej.

Jako dziecko Baker chciał być muzykiem. Od czasu do czasu jego ścieżka kariery krzyżuje się z zainteresowaniami muzycznymi, ale Baker docenia brak stresu związanego z poleganiem na muzyce jako głównym źródle dochodów. „Uwielbiam to, że mogę to robić rekreacyjnie; Nie muszę tego robić zawodowo. To zdejmuje dużo presji. Mogę usiąść przy pianinie lub wziąć jedną z moich gitar i grać, a do tego nie ma ani jednego dolara” – powiedział Baker.

: Emily Malan

Na początku swojej kariery Baker pracował dla FUNimation i nazwał szereg seriali anime, w tym Dragon Ball Z. „Zaciąłem zęby i dowiedziałem się, do czego zdolny jest mój głos” – powiedział. „To było jak mój teatr”. Wracając do swoich korzeni angielskiego dubbingu w 2018 roku, Baker wyraził tytułową rolę Bakiego w ponownym uruchomieniu Netflix popularnej japońskiej mangi, która zmieniła się w anime.

Już zaangażowany w nową generację konsol, Baker podkłada głos pod postacią Simona Kriegera w Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, jedna z pierwszych gier dostępnych na PlayStation 5, i gra w podmiot o nazwie The Maw in Medium, jedna z pierwszych gier dostępnych na Xbox Series X|S.

Mówiąc o trudnościach logistycznych napotykanych przez Bloober Team podczas rozwoju MediumBaker powiedział: „To, co szczególnie lubię w tej branży, to to, że grupa maniaków gier wideo patrzy na coś takiego jak Covid i mówi: „Cóż, to po prostu zły projekt. Jesteśmy przyzwyczajeni do zgniatania robaków, więc jak możemy to obejść? Celem iteracji, celem rozwoju jest znalezienie przeszkód i znalezienie sposobów ich pokonania.”

Podkreślił konieczność ścisłej współpracy ze studiami gier podczas procesu tworzenia: „Wchodzisz tam i robisz to razem. To współpraca. Nie chodzi tylko o samodzielne wymyślenie fajnego głosu. Chodzi o pracę i współpracę z bardzo utalentowanymi ludźmi”.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook