Różności i nowinki technologia

Poznaj Thistle, startup, który chce zabezpieczyć miliardy urządzeń IoT

Poznaj Thistle, startup, który chce zabezpieczyć miliardy urządzeń IoT

Getty Images

Od ponad dwóch dekad Window Snyder wbudowuje zabezpieczenia w produkty niektórych największych firm na świecie. Teraz przedstawia swoją własną firmę, której celem jest wprowadzenie zabezpieczeń do miliardów połączonych urządzeń wyprodukowanych przez inne firmy.

Firma Thistle Technologies z San Francisco poinformowała w czwartek, że otrzymała 2,5 miliona dolarów w postaci finansowania zalążkowego od True Ventures. Startup tworzy narzędzia, które pomogą producentom wbudować zabezpieczenia w podłączone urządzenia od podstaw.

IoT, nisko zawieszony owoc hakerów

Drukarki, bankomaty, elektronika użytkowa, samochody i podobne typy urządzeń Internetu rzeczy stały się jednymi z największych celów złośliwego oprogramowania. Producenci zazwyczaj nie mają wiedzy na temat bezpieczeństwa, którą firmy takie jak Apple, Microsoft i Google rozwinęły w ciągu ostatnich 20 lat. Rezultatem są miliardy urządzeń, które są dostarczane z lukami w zabezpieczeniach, które są wykorzystywane przez nastawionych na zysk przestępców i hakerów z państw narodowych.

„To, czego potrzeba, aby wbudować zabezpieczenia w produkty… wymaga wielu naprawdę specjalistycznych umiejętności” – powiedział Snyder, dyrektor generalny i założyciel firmy Thistle. „Ludzie, zwłaszcza na poziomie urządzeń, w kółko budują te same mechanizmy bezpieczeństwa, wymyślają na nowo koło i robią to na różnych poziomach odporności”.

Weteran bezpieczeństwa

Snyder pełnił wcześniej funkcję dyrektora ds. Bezpieczeństwa w Square, Mozilla i Fastly oraz był dyrektorem ds. Bezpieczeństwa oprogramowania w firmie Intel. Jako nastolatka była częścią bostońskiego kolektywu hakerskiego, zanim została konsultantem w @stake, firmie zajmującej się bezpieczeństwem, która zatrudniała wielu członków L0pht, innego bostońskiego kolektywu hakerskiego. Spędziła również czas w firmie Microsoft, pracując nad Windows XP SP2, aktualizacją, która dodała wiele ulepszeń bezpieczeństwa do systemu operacyjnego. Później pracowała nad bezpieczeństwem w Apple.

Thistle opracuje ramy, które umożliwią producentom urządzeń szybkie wbudowanie niezawodnych i odpornych zabezpieczeń w swoich produktach szybciej niż mogliby to zrobić samodzielnie. Początkowe prace firmy będą koncentrować się na stworzeniu platformy, która dostarcza aktualizacje zabezpieczeń do podłączonych urządzeń. Urządzenia poprawiające zwykle wymagają ponownego flashowania oprogramowania układowego, co może być obarczone ryzykiem.

„Jest to jeden z powodów, dla których nikt nie dostarcza aktualizacji dla urządzeń, ponieważ koszt niepowodzenia aktualizacji jest tak wysoki” – powiedział Snyder. „Jeśli masz 100 milionów urządzeń i wskaźnik awaryjności wynoszący 1% – który jest bardzo, bardzo niski w przypadku aktualizacji – to nadal milion urządzeń jest potencjalnie zablokowanych”.

True Ventures inwestuje 2,5 miliona dolarów w finansowanie zalążkowe Thistle. Firma venture capital z Doliny Krzemowej zapewniła finansowanie setkom początkujących startupów, w tym Duo Security, firmie, która zapewnia uwierzytelnianie dwuskładnikowe i inne usługi bezpieczeństwa, a obecnie jest własnością Cisco.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook