Różności i nowinki technologia

Pracownicy Google rozpoczynają kampanię związkową dla 120 000 pracowników

Duży znak Google widoczny na oknie siedziby Google.
Powiększać / Widok zewnętrzny budynku Googleplex, siedziby firmy Google i firmy macierzystej Alphabet, maj 2018 r.

Ponad 225 pracowników w Google oficjalnie rozpoczęło kampanię związkową w całej firmie, w następstwie rosnącego dążenia do organizacji wewnątrz firmy w ciągu ostatnich kilku lat.

Zgodnie ze wspólnym oświadczeniem związku i Communications Workers of America, wszystkie 120 000 osób, które pracują dla firmy macierzystej Google Alphabet, w tym pracownicy tymczasowi, kontraktowi i niepełnoetatowi, będzie kwalifikować się do członkostwa w Alphabet Workers Union to jest część.

„Motto naszej firmy brzmiało kiedyś:„ nie bądź zły ”- napisał przewodniczący i wiceprzewodniczący nowego związku w artykule w New York Times. „Zorganizowana siła robocza pomoże nam to sprostać”.

Dodali: „Zbyt długo tysiące z nas w Google – i innych spółkach zależnych Alphabet, spółki macierzystej Google – zostało odrzuconych przez kierownictwo w związku z naszym miejscem pracy … Obaj słyszeliśmy od kolegów – niektórzy nowi, niektórzy z ponad dekadę w firmie – którzy zdecydowali, że praca w Alphabet nie jest już wyborem, którego mogą dokonywać z czystym sumieniem ”.

Od czasu, gdy Alphabet Workers Union wszedł na giełdę w poniedziałek, 226 pracowników podpisało karty związkowe, podało kierownictwo organizacji.

„Oczywiście nasi pracownicy chronili prawa pracownicze, które wspieramy” – powiedziała Kara Silverstein, dyrektor ds. Personalnych w Google, w oświadczeniu odpowiadającym na dążenie do zrzeszania się. „Ale jak zawsze to robiliśmy, będziemy nadal współpracować bezpośrednio ze wszystkimi naszymi pracownikami”.

Nadchodzi długi czas

Zarówno w komentarzu, jak iw komunikacie prasowym, liderzy związkowi przytaczają kilka incydentów z ostatnich trzech lat, w których pracownicy Alphabet zebrali się, aby zaprotestować przeciwko wyborom dokonanym przez kierownictwo firmy. Na przykład w 2018 roku ponad 4000 pracowników Google sprzeciwiło się podpisaniu przez firmę umowy z Departamentem Obrony na drony „Project Maven”, w tym co najmniej 12 zrezygnowało. Google ostatecznie zdecydowało się nie przedłużać umowy.

Później w 2018 roku około 20 000 pracowników Google zorganizowało strajk, aby zaprotestować przeciwko (niewłaściwemu) traktowaniu przez firmę zarzutów o wykroczenia seksualne. Wielu dyrektorów, którzy opuścili firmę z powodu zarzutów o niewłaściwe postępowanie, musiało po cichu odejść z dziesiątkami lub setkami milionów dolarów w pakietach odszkodowań, co ostatecznie doprowadziło do pozwu akcjonariuszy przeciwko Alphabet.

Wydaje się, że ostatnią kroplą dla wielu pracowników było niedawne zwolnienie przez Google powszechnie szanowanego badacza etyki sztucznej inteligencji, Timnita Gebru, który opisał decyzję firmy o zablokowaniu publikacji jej pracy naukowej jako część wszechobecnego podejścia Google do uciszania marginalizowanych głosów, w tym kobiet i ludzie kolorów (sama Gebru jest czarna).

Google historycznie nie był życzliwy dla zorganizowanego oporu ze strony siły roboczej. W 2019 roku firma zapewniła usługi niesławnej firmy IRI Consultants niszczącej związki. Później tego samego roku zwolnił kilku pracowników technicznych, którzy byli wybitnymi organizatorami wewnętrznymi.

Krajowa Rada ds. Stosunków Pracy ustaliła niedawno, że kilka zwolnień w 2019 r. Było bezprawnym odwetem na działaniach organizacji pracowników chronionych prawem i zarzuciła, że ​​firma Google „ingerowała, ograniczała i zmuszała pracowników” do chronionych działań organizacji.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook