Nowości

Praktyczne wrażenia z iPhone’a 12 mini i iPhone’a 12 Pro Max

Apple iPhone 12 i 12 Pro to w tym roku iPhone’y o „domyślnym” rozmiarze. Ale Apple ma też dwa inne nowe urządzenia: iPhone 12 mini i iPhone 12 Pro Max. Jeden to najmniejszy iPhone od lat firmy Apple – a drugi to największy iPhone w historii.

Oto pierwsze spojrzenie:

Od lewej do prawej: iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max.

iPhone 12 mini

Jeśli widziałeś już iPhone’a 12, to w zasadzie to, ale mniejszy. Ten sam procesor, te same aparaty, ten sam projekt, to samo wszystko. Ale zamiast 6,1-calowego ekranu, iPhone mini ma 5,4-calowy wyświetlacz.

Ale dzięki bezramkowej konstrukcji w stylu iPhone’a X, 12 mini jest w rzeczywistości fizycznie mniejszym telefonem w porównaniu do bezramkowej, 4,7-calowej konstrukcji, którą Apple używał w iPhone’ach 6, 6S, 7, 8 i nowej wersji. tych.

A według standardów flagowych smartfonów 2020 jest naprawdę mały.

Od lewej do prawej: iPhone 5S, iPhone 12 mini i iPhone 7.

12 mini to także najtańszy nowy iPhone firmy Apple, zaczynając od 729 USD. Porównaj to z zeszłym rokiem, w którym najtańszym nowym iPhone’em był 6,1-calowy iPhone 11 za 699 USD: aby uzyskać bardziej kompaktowy iPhone 11 Pro (który przy 5,8 cala był najmniejszym modelem Apple’a w 2019 r.), Trzeba było wydać naprawdę dużo 999 $. Z drugiej strony 12 mini oferuje kompaktowy rozmiar z mniejszą ceną.

A ten mniejszy rozmiar jest naprawdę przyjemny do trzymania. iOS dobrze skaluje się do 5,4-calowego wyświetlacza, a wygląd iPhone’a 12 wygląda i działa tak samo dobrze w nieco bardziej kompaktowej wersji, jak w pełnowymiarowym modelu. Jeśli jednak podobał Ci się rozmiar starego 5 / 5S / SE, 12 mini wydaje się, że najbliższy Apple przyszedł do tego stylu urządzenia od dłuższego czasu.

IPhone 12 (po lewej) i iPhone 12 mini (po prawej).

Szczerze mówiąc, na początku trochę dziwnie się trzyma, zwłaszcza jeśli używasz dużego telefonu. Niektóre rzeczy wymagają trochę regulacji, takich jak pisanie – ale inne części korzystania z iPhone’a, takie jak przesuwanie palcem w dół z górnej części wyświetlacza w celu wyświetlenia powiadomień lub centrum sterowania, są łatwiejsze niż przez lata. Ale po raz pierwszy od prawdopodobnie iPhone’a 8, Apple stworzył flagowy telefon, który prawie każdy powinien móc wygodnie używać i trzymać w jednej ręce.

Istnieją pewne obawy: mniejszy rozmiar fizyczny oznacza, że ​​mini ma mniejszą baterię, co może również przełożyć się na niższą żywotność baterii – szczególnie z 5G w mieszance. Będziemy mieć więcej na ten temat, wraz z dużo bardziej wszechstronnym spojrzeniem na 12 mini, po wykonaniu pełnej recenzji.

iPhone 12 Pro Max

Dosłownie na drugim końcu spektrum znajduje się iPhone 12 Pro Max, który – z 6,7-calowym wyświetlaczem – jest największym telefonem, jaki Apple kiedykolwiek wyprodukował. To także najdroższy model w tegorocznej ofercie, zaczynając od 1099 USD.

Jest duży, większy niż zarówno starsze modele iPhone’a Plus firmy Apple, jak i zeszłoroczny iPhone 11 Pro Max pod względem rozmiaru. 12 Pro Max korzysta z tego samego kwadratowego projektu, co mniejsze modele iPhone’a 12, co oznacza, że ​​nie jest tak duży, jak sugerowałby wzrost rozmiaru ekranu.

IPhone 12 mini (po lewej) i iPhone 12 Pro Max (po prawej).
: Chaim Gartenberg / The Verge i : Chaim Gartenberg / The Verge

Ale w przeciwieństwie do mini, który jest tylko mniejszą wersją 12, istnieją większe (zamierzone) różnice między standardowym 12 Pro a jego odpowiednikiem Max: Apple wykorzystuje dodatkową przestrzeń, aby zadebiutować zupełnie nowym systemem kamer, w tym znacznie większy czujnik i nowy teleobiektyw. Biorąc pod uwagę, jak dobre są zwykłe aparaty iPhone’a 12 i 12 Pro, jest to ekscytujące.

Będziemy mieć znacznie więcej na temat tego nowego aparatu – i tego, jak wypada on w porównaniu ze standardowymi 12 i 12 Pro – w naszej pełnej recenzji, więc bądź na to również czujny.

Jeśli chodzi o to, w jaki sposób 12 Pro Max ma faktycznie używać i trzymać, nadal jest to deska surfingowa telefonu, podobnie jak inne urządzenia Apple Plus i Max. Samo patrzenie na niego jest nieco zwodnicze, ponieważ jest proporcjonalnie podobne do modeli o regularnych rozmiarach. Dopiero gdy zobaczysz to w kontekście obok innego iPhone’a, skala tego naprawdę uderza.

Od lewej do prawej: iPhone 12, iPhone 6 Plus, iPhone 12 Pro Max.

Od lewej do prawej: iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max.

Pomimo dużego rozmiaru nie czuje też ciężki w dłoni: opisałbym to jako wygodnie solidne, chociaż między stalową ramą a rozmiarem nie jest to coś, co chciałbym rzucić na twarz.

Ponadto, chociaż rozmiar ekranu w 12 Pro Max jest większy niż kiedykolwiek, Apple nadal nie robi wiele, aby skorzystać z większego wyświetlacza. Nie ma opcji uruchamiania aplikacji obok siebie, jak ma to miejsce w przypadku wielu dużych telefonów z Androidem, i nadal wydaje się, że Apple drapie powierzchnię, jeśli chodzi o wykorzystanie dodatkowej przestrzeni. W tej chwili używanie go przypomina używanie zwykłego iPhone’a, który został przeskalowany.


Od lewej do prawej: iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max.

Wkrótce będziemy mieli o wiele więcej na tych urządzeniach, gdy będziemy mogli zrobić pełne recenzje zarówno dla iPhone’a 12 Pro Max, jak i iPhone’a 12 mini, wraz z ich zestawieniem z już wydanymi iPhone’ami 12 i iPhone 12 Pro.

Fotografia: Chaim Gartenberg / The Verge

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook