Gry

Praktyczne zdalne sterowanie multimediami PS5: proste, usprawnione, bezpieczne

W porównaniu z samym PlayStation 5 – ogromną masą konsoli do gier – pilot multimedialny z logo PS5 jest bardzo konserwatywny. Robi dokładnie to, czego można się spodziewać po pilocie multimedialnym i niewiele więcej, ale przynajmniej będzie pasował do twojej nowej maszyny do gier.

Konfiguracja pilota jest niezwykle prosta. Jest zasilany przez parę baterii AA, aw menu systemowym PS5 jest opcja sparowania pilota; po wybraniu wystarczy przytrzymać dwa przyciski przez kilka sekund, aby zakończyć parowanie. Stamtąd jesteś gotowy do pracy. Jedną z fajnych rzeczy w pilocie jest jego konstrukcja, która gra na samym PS5. Pilot jest przeważnie biały, z błyszczącą czarną obwódką pośrodku, coś w rodzaju Uh-Oh! Oreo. Jest mały, lekki i wygodny.

Jeśli chodzi o przyciski, są takie do sterowania głośnością, zasilaniem telewizora i odtwarzaniem wideo, a także pad kierunkowy z przyciskiem wyboru do poruszania się po menu. Dostajesz również przycisk Home PlayStation, który zachowuje się tak samo, jak w DualSense – wyświetlając szybkie menu przydatnych działań na dole ekranu – a także cztery przypisane uruchomienia aplikacji dla Disney Plus, Netflix, YouTube i Spotify. Aplikacje uruchamiają się szybko, jak wszystko inne na PS5, ale jako ktoś, kto nie używa Spotify, byłoby miło mieć możliwość ponownego przypisania ich.

W międzyczasie przycisk „Opcje”, który jest również obecny na DualSense, wyświetla menu odtwarzania podczas oglądania płyty Blu-ray. Jest też przycisk, który jeszcze nie ma zastosowania: mikrofon, który według Sony jest „zarezerwowany do użytku w przyszłości”, co sugeruje, że jakaś forma sterowania głosowego jest w drodze.

Spędziłem dzień lub dwa przy użyciu pilota i jest to miły dodatek, chociaż nie wszystkie aplikacje wydają się być do niego zoptymalizowane. Na przykład w aplikacji YouTube zobaczysz monity przycisków, które odwołują się do DualSense. To powiedziawszy, dość łatwo jest poruszać się po tym, a PS5 uruchamia się z całkiem przyzwoitą gamą usług rozrywkowych – w tym Apple TV Plus, Amazon Prime Video, Disney Plus, Hulu, Netflix, Peacock, Spotify, Twitch, YouTube i Crunchyroll – oprócz opcji odtwarzania filmów przez napęd dyskowy (chyba że zdecydujesz się na tańsze, tylko cyfrowe PS5).

Inną ważną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę w przypadku pilota, jest to, że jest on całkowicie opcjonalny. DualSense wykonuje swoją pracę dobrze. Oprócz tego, że jest mniejszy i wygodniejszy, pilot multimedialny nie dodaje żadnych nowych funkcji – od Ciebie zależy, czy będzie to warte dodatkowych 30 USD na zupełnie nowej konsoli.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook