Gry

Premiera PS5 w Wielkiej Brytanii: gra obwinia rozmiar PS5 za opóźnienia w dostawie

Największy brytyjski sprzedawca gier, Game, za opóźnienia w dostawach obwinia rozmiar PS5 i liczbę konsol na rynku brytyjskim. Sony wypuściło dziś PS5 w Wielkiej Brytanii i całej Europie, ale premiera nie przebiegła gładko dla wszystkich klientów gier.

„Ze względu na liczbę PlayStation 5 na rynku brytyjskim i rozmiar produktu, wprowadzenie na rynek doprowadziło do problemów z dostawą w całej Wielkiej Brytanii dla wszystkich sprzedawców detalicznych i kurierów” – mówi Game w oświadczeniu skierowanym do klientów, których dotyczy problem. Game obwinia swojego partnera dostawczego, Yodel, za problemy z wydajnością w swojej sieci dostaw.

Wiadomość od gry do niektórych klientów PS5.

PS5 to największa konsola do gier we współczesnej historii, a opakowanie konsoli też nie jest małe. Chociaż Game obwinił Yodel, firma dostawcza odwróciła się i stwierdziła, że ​​w jej sieci nie ma żadnych opóźnień. „Konsekwentnie otrzymywaliśmy jasność co do wielkości zamówień, które jesteśmy w stanie dla nich zrealizować i jest głęboko rozczarowujące, że imię Yodel zostało nieprawidłowo użyte w e-mailu do klientów na temat statusu zamówień” – powiedział rzecznik Yodel w oświadczeniu dla BBC. Nie jest jasne, na ile zamówień w Grze to dotyczy, ale firma twierdzi, że większość zostanie dostarczona dzisiaj.

Gdzie indziej trudno było dziś kupić PS5 w Wielkiej Brytanii. Wiele części Wielkiej Brytanii jest zablokowanych, a Anglia jest zablokowana w całym kraju, gdzie niepotrzebne sklepy detaliczne są otwarte tylko w celu odbioru zamówień online. Game, Amazon, Currys i John Lewis walczyli o pozostanie online, ponieważ tysiące kupujących próbowały kupić towar w dniu premiery.

W zeszłym tygodniu staraliśmy się kupić PS5 i Xbox Series X, kiedy konsole pojawiły się w USA, a opóźniona europejska premiera PS5 nie wypadła dużo lepiej. Sytuacja może też nie ulec poprawie przez miesiące. Microsoft ostrzegł już, że Xbox Series X będzie zabraknie do kwietnia lub później.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook