Nowości

Prezes Waymo, John Krafcik, ustępuje i zastępuje go dwóch współzarządzających

CEO Waymo, John Krafcik, ogłosił, że ustąpi ze stanowiska dyrektora generalnego. Tekedra Mawakana, dyrektor operacyjny Waymo, i Dmitri Dolgov, dyrektor ds. Technologii firmy, będą w przyszłości wspólnie pracować jako współzarządzający.

Krafcik nie wyjaśnił szczegółowo swojego odejścia ani tego, co zamierza dalej robić. „Po pięciu i pół ekscytujących latach kierowania tym zespołem zdecydowałem się odejść od roli dyrektora generalnego w Waymo i rozpocząć nowe przygody. Na początek nie mogę się doczekać okresu odświeżenia, ponownego nawiązania kontaktu ze starymi przyjaciółmi i rodziną oraz odkrycia nowych części świata ”- skomentował w poście na blogu ogłaszającym przeprowadzkę.

W oświadczeniu dla pracowników otrzymanym przez CNBC, Mawakana i Dolgov powiedzieli: „Jesteśmy zaangażowani we współpracę z wami w celu zbudowania, wdrożenia i komercjalizacji sterownika Waymo oraz napędzania sukcesu naszego niesamowitego zespołu i tej firmy. Jesteśmy napędzani drogą i możliwościami, które nas czekają ”.

Krafcik dołączył do Waymo jako pierwszy dyrektor generalny w 2005 roku, zanim stał się on własnym oddziałem firmy (lub jeszcze zanim został nazwany Waymo) i od tego czasu kieruje dywizją. Będzie też trzymał się, przynajmniej w jakiejś roli, jako doradca w przyszłości. Przed dołączeniem do Waymo, Krafcik był prezesem i dyrektorem generalnym amerykańskich operacji Hyundaia (oprócz pracy w serwisie porównawczym cen motoryzacyjnych TrueCar).

Od tego czasu Waymo przeszedł długą drogę: od 2018 roku firma testuje w Phoenix w pełni autonomiczne, samojezdne samochody na żądanie, korzystając z usługi Waymo One (którą w kolejnych latach rozwija). Firma pracuje również nad samojezdnymi samochodami ciężarowymi w ramach usługi Waymo Via.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook