NowościOprogramowanie

Procreate 5X dodaje nowe filtry i poręczny widok towarzyszący

Kolejna duża aktualizacja Procreate, Procreate 5X, dodaje nowe filtry i dostosowania, które będą naprawdę pomocne dla tych, którzy próbują zrobić więcej w Procreate, a mniej w Photoshopie. Aktualizacja będzie dostępna od 21 września.

Nowe filtry obejmują półtony, mapę gradientu, aberrację chromatyczną, efekty usterki i nie tylko. Aplikacja do ilustracji na iPada ma również dodatkowe okno pomocnicze, które umożliwia przeglądanie całego płótna lub innego obrazu z boku podczas pracy. Chociaż ogólnie wydaje się to mniej krzykliwe niż aktualizacja Procreate 5 (która dodała Animation Assist, narzędzie, które dodaje oś czasu do aplikacji do zapętlania GIF-ów i animowanych filmów), zawiera kilka wspaniałych funkcji, które pomagają wypełnić lukę w mocniejszym pulpicie Adobe oprogramowanie.

Aktualizacje, które mogą być najbardziej ekscytujące dla użytkowników, to nowe filtry i sposób ich stosowania. Procreate 5X ma teraz filtry ołówków, dzięki czemu możesz rysować filtry i dopasowania, zamiast stosować je jako całą warstwę (nadal jest to opcja).

Nowe filtry regulacyjne też są świetne. Dołączone są Glitch, który zapewnia cztery typy z kontrolkami, oraz Mapa gradientu, która pobiera gradient kolorów i przenosi go na wartości kolorów obrazu. Procreate dodał również aberrację chromatyczną, rozkwit i półton, który ma trzy style: pełny kolor, sitodruk i gazetę.

Możesz teraz używać nowej Palette Capture do tworzenia niestandardowych palet, pobierając obraz z płótna, biblioteki zdjęć lub z palety Adobe ACO lub ASE.

Dostępna jest również nowa funkcja o nazwie FacePaint, która pozwala malować bezpośrednio na twarzy w czasie rzeczywistym za pomocą aparatu urządzenia, o ile jest zgodny. Mam iPada szóstej generacji, więc nie mogłem tego wypróbować, ale wygląda fajnie.

Największą aktualizacją dla mnie jest towarzysz odniesienia. Jest to ruchome okno, które umożliwia kontynuowanie pracy w powiększeniu podczas oglądania obrazu makra w czasie rzeczywistym lub można załadować osobny obraz do wykorzystania jako odniesienie, co jest również niezwykle przydatne.

Najbardziej ekscytujące w tej aktualizacji jest obserwowanie, jak Procreate nadal dodaje funkcje, które pomagają użytkownikom pozostać w aplikacji coraz bardziej. Chociaż osobiście uwielbiam pracować z wieloma aplikacjami do mojej grafiki,muszę wyeksportować, aby dodać ten jeden efekt, który mogę zrobić tylko w tej jednej innej aplikacji, a następnie ponownie zaimportować, aby kontynuować pracęproces może szybko się zestarzeć i zakłócić przepływ pracy.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook