Gry

Producent Mortal Kombat twierdzi, że przemoc w filmie jest „jak Bambi” w porównaniu z grami

Najnowszy zwiastun nadchodzącej adaptacji filmu Mortal Kombat sprawia, że ​​film wygląda niezwykle gwałtowny. W jednej scenie Mortal Kombat icon Sub-Zero tnie ramię przeciwnika mieczem, zamraża powstały rozprysk krwi w sztylet i używa tego krwawego sztyletu do dźgnięcia wroga. Ale w wywiadzie udzielonym w tym tygodniu producent Todd Garner powiedział The Verge że przemoc w filmie nie jest tak przesadzona, jak w klasycznej serii gier.

„W porównaniu z grą jesteśmy jak Bambi” – mówi Garner. „Jesteśmy jak film z oceną G w porównaniu z grą. Gra jest po prostu niesamowicie operowa pod względem przemocy, a Stowarzyszenie Motion Picture Association of America nigdy nie pozwoliłoby nam popełnić takiej przemocy ”.

: Warner Bros. Entertainment

Walki w Mortal Kombat gry są brutalne, a po każdym uderzeniu, kopnięciu, rzucie lub przecięciu broni często pojawia się krew. A seria słynie z ruchów kończących Fatality, w których postacie mordują swoich przeciwników w niezwykle makabryczny sposób. (Często wiąże się to z pewnym rodzajem rozczłonkowania). Przemoc jest częścią gry i jest to coś, co stało się bardziej ekstremalne w miarę rozwoju serii. W rzeczywistości może być tak źle, że wpłynęło to nawet na członków zespołu programistów. Plik Mortal Kombat Jednak film nie próbuje użyć przemocy ze względu na przemoc, według Garnera.

„Staramy się zrobić film, w którym zależy ci na ludziach, jest uziemiony, ma realistyczny ton, a przemoc pochodzi z ustalonych reguł świata, ale nie próbujesz tylko kręcić porno z torturami – mówi. „Próbujesz zrobić coś, co jest wierne prawu własności intelektualnej, ale także pochodzi z zmotywowanego i ugruntowanego miejsca, które jest motywowane przez prawdziwe postacie, które czują, że żyli prawdziwym życiem aż do tej chwili”.

: Warner Bros. Entertainment

W osobnym wywiadzie reżyser Simon McQuoid mówił o tym, jak chciał zrobić dobrze w serialu, włączając przemoc, ale to pozwoliło mu również stworzyć bardziej autentyczny film. „Po prostu chciałem to zrobić Mortal Kombat sprawiedliwość ”- mówi McQuoid. „Chodziło o studiowanie i sprawdzanie, z czego składają się podstawowe składniki Mortal Kombat. Jakie są kluczowe nici DNA, które decydują o tym, czym jest?

„Jednym z nich jest oczywiście rodzaj brutalności [of the series],” on mówi. „A to, co podobało mi się w aspekcie krwi, to fakt, że mogliśmy być autentyczni. Nie musieliśmy powstrzymywać się przed walkami ”. Na przykład, gdyby ktoś został dźgnięty nożem w głowę, „krew prawdopodobnie popłynęłaby po plecach”, zauważa McQuoid.

McQuoid nie mówi tego tylko hipotetycznie. Widziałem pierwsze 13 minut filmu, które zawierały dużą scenę walki wypełnioną ostrzami. A jeden z najbardziej pamiętnych momentów przedstawia nóż wbijany w czubek czyjejś głowy i tak, krew sączy się z rany.

Ale chociaż film może wydawać się zbyt brutalny, „wszyscy wiedzą Mortal Kombat jest z tego znany i robił to w porządku ”- mówi McQuoid. „To nie była wielka niespodzianka. To nie jest powieść Jane Austen, w której stajemy się super brutalni. To nie byłoby dobre ”. Przemoc „ma znaczenie dla tej nieruchomości”, mówi. „Pozwoliło nam to być autentycznym w podejściu stylistycznym i [it was] także po prostu to, do czego jest odpowiednie Mortal Kombat. ”

Nowa Mortal Kombat film trafi do kin i HBO Max 16 kwietnia.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook