Różności i nowinki technologia

Program Microsoft PowerPoint może teraz pomóc Ci ćwiczyć prezentacje niemal wszędzie – bez udziału ludzi

Microsoft Presenter Coach, który pomaga ćwiczyć prezentacje, jest już od jakiegoś czasu dostępny w internetowej wersji programu PowerPoint, ale w końcu pojawia się w wersji na komputery stacjonarne i urządzenia mobilne. Według Microsoftu funkcja będzie teraz dostępna na komputerach Mac, Windows, iOS, Android i oczywiście w Internecie.

Trener Prezentera PowerPointa słucha Cię, gdy ćwiczysz prezentację na głos – analizuje to, co mówisz, i może Cię ostrzec, jeśli mówisz zbyt szybko lub wolno, używając słów wypełniających, takich jak „um” lub „ahh” lub po prostu odczytanie słów ze slajdu (mój osobisty irytujący zwierzak). Wypróbowując to zarówno w programie PowerPoint dla systemu Windows, jak i iOS, działało szokująco dobrze, robiąc prawie wszystko, co Microsoft mówi, że powinien. Na koniec otrzymasz krótki raport, w którym dowiesz się, co musisz ćwiczyć.

Wraz z rozszerzoną dostępnością jest też kilka nowych sposobów, dzięki którym ta funkcja może spróbować ulepszyć prezentację: może patrzeć na język ciała (jak blisko kamery jesteś, jeśli nawiązujesz kontakt wzrokowy lub stawiasz rzeczy przed twarzy) i ostrzegamy, jeśli powtarzasz słowa lub mówisz je źle. I tak, nadal mówi ci, żebyś nie przeklinał w swojej prezentacji.

PowerPoint dla sieci Web (widoczny tutaj) cenzuruje wulgaryzmy, ale wersja dla systemu Windows przezabawnie tego nie robi.

Kiedy ją wypróbowałem, funkcja nie pojawiła się w wersji aplikacji na Maca, ale mogłem jej używać na iOS. Firma Microsoft nie była od razu dostępna do komentowania, kiedy funkcja pojawi się na komputerze Mac, ani czy analiza głosu i wideo została wykonana na urządzeniu lub w chmurze w przypadku wersji komputerowej i mobilnej.

Jednak dla osób dbających o prywatność warto zauważyć, że kiedy wypróbowałem go w trybie samolotowym, powiedział mi, że muszę połączyć się z Internetem, aby skorzystać z funkcji coachingu.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook