Nowości

Projekt CHIP zmienia nazwę na Matter i obiecuje uprościć Twój inteligentny dom

Project Connected Home over IP (CHIP) – ambitne partnerstwo w zakresie inteligentnego domu, w ramach którego Amazon, Apple, Google, Samsung, Zigbee Alliance i dziesiątki innych firm będą współpracować w ramach otwartego standardu – zyskało nową nazwę: Matter.

Zmiana marki poprzedza pierwsze certyfikaty Matter, które mają nadejść przed końcem 2021 r. Nowe oznakowanie i logo mają ułatwić klientom określenie, które urządzenia współpracują z ujednoliconym systemem Matter, z logo ustawionym na pojawiają się w przyszłych produktach sprzętowych.

: Connectivity Standards Alliance

Cel Materii jest zwodniczo prosty: upewnij się, że możesz używać swoich inteligentnych urządzeń domowych z wybranym asystentem głosowym (lub asystentami), niezależnie od tego, czy jest to Siri / HomeKit firmy Apple, Amazon Alexa czy Asystent Google. W chwili premiery Matter będzie działać w sieci Ethernet Wi-Fi, wątku i technologii Bluetooth Low Energy.

Inne duże firmy, takie jak Philips Hue, są na pokładzie: firma już obiecała wydać prostą aktualizację oprogramowania w nadchodzących miesiącach, która sprawi, że wszystkie jej przeszłe i obecne produkty będą kompatybilne z Matter po uruchomieniu.

To ambitny cel, który może znacznie uprościć mylące elementy konfiguracji inteligentnego domu – zakładając, że firmy będą skłonne włożyć pracę, aby wydać aktualizacje oprogramowania i zintegrować standard ze swoimi obecnymi i przyszłymi produktami.

W ramach ogłoszenia Zigbee Alliance (który stworzył standard Zigbee dla połączonych ze sobą gadżetów inteligentnego domu) ogłosił, że zmieni nazwę na Connectivity Standards Alliance (CSA), ponieważ rozszerza się, aby skupić się bardziej na projektach takich jak Materia, oprócz istniejąca sieć Zigbee.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook