NowościOprogramowanie

Przeciek z Apple Watch pozwala rzucić okiem na „program Ultra Security” firmy Apple

Nowe zdjęcia i filmy, które rzekomo przedstawiają prototyp Apple Watch, ukryty za obudową zabezpieczającą przypominającą małego iPoda, pozwalają rzucić okiem za zasłonę zajmującą się rozwojem produktów znanej z tajemnicy firmy zbudowanej przez Steve’a Jobsa. Najpierw drażnił się kilka miesięcy temu przez użytkownika Twittera Apple Demo, to jest nasze pierwsze spojrzenie na urządzenie włączone i uruchamiające własne wewnętrzne aplikacje programistyczne Apple w wersji oprogramowania starszej niż watchOS 1.0.

Film zaczyna się od pokazania czegoś, co wygląda na oryginalne opakowanie kartonowe użyte do dostarczenia prototypowego sprzętu testerom. „Ten produkt jest sklasyfikowany jako produkt poufny firmy Apple i jest oznaczony jako program bezpieczeństwa„ Ultra ””, czytamy na etykiecie. „Ten prototyp MUSI zostać zwrócony w przypadku wycofania z rynku lub w momencie zakupu” – mówi etykieta przed zasłonięciem, prawdopodobnie w celu ochrony właściciela urządzenia. Naklejka z tyłu samego prototypowego urządzenia pokazuje, że jest to konfiguracja „PVTe”, co przypuszczalnie oznacza testowanie walidacji prototypu (inżynierię) zgodnie z językiem używanym na poprzednim sprzęcie rozwojowym Apple, takim jak wyciekła płyta EVT do oryginalnego iPhone’a.

Oryginalne opakowanie kartonowe używane do wysyłki prototypowego sprzętu do testerów.
Wizerunek: Apple Demo

Gdy urządzenie z ekranem dotykowym jest włączone, widzimy, że jest skonfigurowane do wyświetlania własnych wewnętrznych aplikacji Apple. Jednym z nich jest „tester Lisa”, identyfikowany z ikoną Lisy Simpson, ale prawdopodobnie hołd dla córki Jobsa i imiennika komputera Apple Lisa – jednego z pierwszych komputerów wyposażonych w interfejs GUI. Aplikacja pozwala testerom modyfikować elementy interfejsu użytkownika prototypowego zegarka. Aplikacja „Springboard zoom” znajdująca się w Lisa Tester jest bardzo podobna do oryginalnego ekranu głównego systemu watchOS, który pojawił się na pierwszym zegarku Apple Watch w 2015 roku.

Nie ma cyfrowej korony do nawigacji. Zamiast tego przyciski po prawej stronie obudowy mogą być używane do domu i zasilania. Przycisk Home z przodu i coś, co wydaje się być przyciskami zwiększania / zmniejszania głośności po lewej stronie, nigdy nie są używane i mogą nie działać. Po kliknięciu w ustawienia urządzenie zgłasza, że ​​nie otrzymało akceptacji FCC do sprzedaży, dodając dodatkowe potwierdzenie statusu prototypu.

„Tester Lisy” jest dostępny poprzez ikonę Lisy Simpson.
Wizerunek: Apple Demo

Zakładając, że prototyp jest prawdziwy – i na pewno tak się wydaje – jest to niezwykły przykład przedprodukcyjnego urządzenia Apple, którego nigdy nie mieliśmy zobaczyć.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook