Gry

Przeczytaj interaktywną i edukacyjną analizę Bloomberga dotyczącą niedoboru półprzewodników

Globalny niedobór chipów jest coraz większym problemem w branży technologicznej (a nawet wzbudził zainteresowanie prezydenta USA), ponieważ zaczyna wpływać na produkcję coraz większej liczby produktów, od samochodów po karty graficzne i konsole do gier. Aby uzyskać świetne wyjaśnienie wszystkich czynników, które doprowadziły do ​​niedoboru, powinieneś przeczytać Bloombergawaria. Zagłębia się w takie czynniki, jak popyt napędzany pandemią i niewielka liczba firm, które są w stanie wyprodukować chipy, które obecnie zasilają tak dużą część naszego cyfrowego życia.

Jedną z najciekawszych cech artykułu jest interaktywna grafika, która pokazuje klientów i branże korzystające z Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC), co daje świetne wyobrażenie o skali i potencjalnych skutkach wąskiego gardła produkcyjnego, gdy jedna firma staje się dominującą siłą na rynku komponentów elektroniki użytkowej. Prawdopodobnie nauczysz się czegoś nowego, bawiąc się tym – na przykład potencjalnie zaskakującej wielkości Texas Instruments, firmy kojarzonej głównie z kalkulatorami.

Ta grafika to bogactwo wiedzy.
: Bloomberg

W artykule omówiono również bardziej niejasne, ale nie mniej ważne czynniki, takie jak czasy realizacji i planowanie zapasów. Pomimo głębokości Bloomberg Kawałek nadal udaje się pokazać wzajemne oddziaływanie wszystkich globalnych wydarzeń i zaangażowanych firm z zaskakującą jasnością, dlatego warto go przeczytać.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook