Różności i nowinki technologia

Przegląd Apple Watch Series 6 i Apple Watch SE: lepsze funkcje, gorsza bateria

Powinienem wspomnieć, że nie korzystałem z pętli Solo. Najnowszym akcesorium Apple jest silikonowa kajdanka bez zapięcia i sprzączki, która bezpiecznie trzyma zegarek. Występuje w dziewięciu różnych rozmiarach. Aby znaleźć swój rozmiar, możesz użyć narzędzia do drukowania firmy Apple lub taśmy mierniczej do tkaniny.

Mam rozmiar 4 i Apple wysłało mi poprawną pętlę, ale po prostu mi się to nie podobało. Właściwy rozmiar sprawiał, że zegarek był trochę za ciasny dla wygody. Zamiast tego użyłem nylonowego paska sportowego i nie uzyskałem żadnych błędnych ani niepokojących odczytów stężenia tlenu we krwi. W przeciwieństwie do Fitbit Sense, możesz dokonywać własnych odczytów przez cały dzień. Okresowo monitoruje go również bez monitowania.

Przetestowałem też kilka innych funkcji. Miałem wersję z obsługą sieci komórkowej, więc zadzwoniłem do współmałżonka, który był lekko speszony, że dzwonię do niego z zegarkiem z parku za naszym domem („Nie dzwonisz z telefonu?”).

Jest też Apple Watch SE, który jest w zasadzie serią 5 bez kilku najnowszych funkcji zdrowotnych, takich jak elektrokardiogram i pomiary tlenu we krwi. Na początku tego roku Apple ogłosił, że WatchOS będzie miał konfigurację rodzinną, aby ułatwić konfigurowanie zegarków dla dzieci lub starszych krewnych, którzy nie mają własnego iPhone’a. Założyłem, że będę mógł kupić serię 5 po niższej cenie lub przekazać własną starszemu krewnemu.

Ale Apple po prostu go zaprzestał! Jeśli potrzebujesz tylko podstawowego monitora sprawności, który bezproblemowo integruje się z iPhonem, nadal możesz kupić urządzenie Series 3. Ale jeśli masz starszych członków rodziny – szczególnie tych, którzy są narażeni na chorobę układu oddechowego, która wiąże się z powikłaniami sercowymi – prawdopodobnie nadal będziesz chciał, aby monitorowanie EKG i tlenu we krwi było dostępne tylko w serii 6.

Wiem, że jest tańszy, ale koncepcyjnie SE wydaje się być wykrętem. I zdaję sobie sprawę, jak słusznie to brzmi, ale naprawdę tęskniłem za zawsze na wyświetlaczu. Zawsze używałem mojego urządzenia do noszenia jako zegarka, a nie tylko jako monitora fitness. Nie mogąc spojrzeć w dół i sprawdzić czasu, poczułem się tak prymitywny jak wczesny hominid wymachujący kością jak bronią.

Przyszłe funkcje

: Apple

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook