Nowości

Przegląd Fitbit Sense: może mierzyć stres – coś w rodzaju

Fitbit ma najgorsze szczęście. Tej wiosny wydała niedrogie urządzenie do monitorowania kondycji na świeżym powietrzu właśnie ponieważ trwająca pandemia Covid-19 zmusiła wiele osób do pozostania w domu. Teraz wydał Sense, który ma nowe narzędzie do radzenia sobie ze stresem, które pomaga – w moim przypadku – radzić sobie z pandemią, niesprawiedliwością rasową, zagrażającymi życiu pożarami i toksycznym dymem oraz katastrofą, jaką jest zdalna edukacja.

W zeszłym tygodniu zrobiłem test warunków skrajnych Sense w pokoju hotelowym na wybrzeżu Oregonu, gdzie moja rodzina i ja uciekliśmy, aby na krótko uciec przed niebezpieczną jakością powietrza w Portland. Otrzymałem wynik zarządzania stresem na poziomie 93. Wydało mi się to niezwykłe, biorąc pod uwagę, że byłem skrajnie zestresowany, nie spałem, wpadałem w panikę z powodu poczerniałych płuc moich dzieci, byłem uwięziony w domu przez ponad tydzień i jadłem tylko francuski frytki z ostatnich trzech dni.

Dobry monitor sprawności ma nie tylko bardzo czułe czujniki, które zbierają mnóstwo danych. Wyświetla również te dane w łatwo przyswajalny sposób i zapewnia proste, praktyczne porady. Chociaż Sense mierzy nowe dane biometryczne, takie jak pomiar tlenu we krwi i mierzenie poziomu stresu poprzez aktywność elektrodermalną (EDA), nie jestem pewien, czy faktycznie pomaga.

Zbyt duży kłopot

: Fitbit

Sense to dobrze wyglądający monitor aktywności. Kwadratowa twarz ma delikatnie zakrzywione rogi, bez wpisanego „fitbita” u dołu i świecący ekran AMOLED, który wyświetla obrazy z dobrze oświetlonymi, uderzającymi szczegółami. Podobnie jak w przypadku wszystkich trackerów Fitbit, jest również wyposażony w oszałamiającą różnorodność akcesoriów. Lubię sportowe opaski, ale w przypadku Sense zdecydowałem się na tkany koral, którego nie polecam, ponieważ w ciągu kilku dni wykazywał brud.

Fitbit ma również wiele zastrzeżonych twarzy oraz kilka dobrze zaprojektowanych i mniej dobrze zaprojektowanych twarzy użytkowników. Nie miało to jednak dla mnie znaczenia, ponieważ Sense może mierzyć poziom tlenu we krwi SpO2 tylko podczas snu i jeśli masz załadowaną konkretną tarczę SpO2 na zegarku.

Przetestowałem inne urządzenia do noszenia, które mierzą SpO2. Żaden z nich nie wymaga posiadania określonej tarczy zegarka. Nie chodzi o to, że twarz SpO2 jest zły, ale co, jeśli chcesz wykorzystać ten piękny ekran, aby zamiast tego mieć na zegarku kwiaty lub memoji? (Żartuję. Zdejmij to Memoji.) Kiedy zapytałem o to przedstawicieli Fitbit, powiedzieli, że zamierzają rozwiązać ten problem poprzez aktualizacje w nadchodzących miesiącach, ale jak dotąd nadal z tym utkniesz .

To nie trwa dużo Czas załadować inną tarczę do zegarka, ale nie byłbym w stanie przypomnieć sobie, żeby go przełączyć z powrotem przed pójściem spać, więc po prostu go zostawiłem.

Twarz SpO2 posiada skalę, która pozwala na pierwszy rzut oka sprawdzić, czy masz problemy z uzyskaniem wystarczającej ilości tlenu podczas snu. W ciągu tygodnia nigdy nie uzyskałem wyniku poniżej 94 procent, co zarówno ja, jak i Sense zarejestrowaliśmy jako „w porządku”. Trudno jest wykonać pomiar SpO2, gdy śpisz, ale sprawdziłem pulsoksymetrem opuszką palca, aby sprawdzić, czy pomiary HR i SpO2 Sense były dość dokładne, a tak było.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook