GryTelefony

Przegląd telewizji TCL 6-Series (2020): To znowu nasz ulubiony telewizor

Któregoś dnia będzie powód, by wydać ponad 1000 dolarów na telewizor. Na razie oszczędzaj pieniądze i kup nową serię TCL 6. Trzeci rok z rzędu 55-calowy model za 650 USD to nasz ulubiony telewizor – w którym piękna jakość obrazu i użyteczny interfejs Roku są w rozsądnej cenie.

Ma lepszy obraz niż telewizory, które kosztują setki dolarów więcej, wbudowany system operacyjny Roku, a nawet Chromecast do wyświetlania pokazów slajdów na dużym ekranie. Możesz wydać dwukrotnie więcej pieniędzy na nieco lepiej wyglądający telewizor OLED, ale ta kropka kwantowa, Mini-LED TCL jest prawie tak samo dobra – i ma lepszy interfejs.

Powinieneś także zaoszczędzić trochę dodatkowej gotówki i kupić już soundbar, jeśli go nie posiadasz.

Co to jest TCL?

Jeśli jeździłeś na łyżwach w niebieskim blasku starego modelu Sony, Vizio, Samsung lub LG, być może nie znasz TCL. Chińska firma jest stosunkowo nowicjuszem na scenie telewizyjnej w Stanach Zjednoczonych, ale szybko zrobiła falę ze względu na stosunek ceny do wydajności.

TCL, podobnie jak Vizio, działa w segmencie sub-premium na rynku (to jest kęs), gdzie ma na celu oferowanie naprawdę wysokiej jakości wrażeń wizualnych po najniższych cenach. TCL i Vizio na początku szły łeb w łeb, ale przez ostatnie kilka lat dawaliśmy przewagę TCL, w dużej mierze dzięki interfejsowi Roku.

: TCL

Wbudowany system operacyjny Roku serii 6 jest nie tylko znacznie łatwiejszy w nawigacji niż inne interfejsy smart TV, ale także zapewnia najlepsze wsparcie od programistów. Napotkałem dziwne aplikacje w systemach operacyjnych poszczególnych marek telewizyjnych, ale ekosystem Roku ma tak wielu użytkowników poza TCL, że Netflix, Amazon Prime Video i Hulu wyraźnie nadały mu wysoki priorytet. Aplikacje Roku działają lepiej i mniej się psują. Nawet jeśli wybierzesz inny telewizor, sugerujemy zakup do niego pendrive’a Roku.

Dołączony pilot Roku (urocza mała różdżka) działa również do wyszukiwania głosowego, co ułatwia znajdowanie ulubionych programów. Podoba mi się również to, jak łatwo jest podłączyć urządzenia do 4 portów HDMI (jeden port eARC dla soundbarów, trzy inne standardowe porty HDMI 2.0b) za pomocą interfejsu Roku. Mówisz Roku, co podłączasz, za pomocą menu (system gry, soundbar, odtwarzacz Blu-ray itp.), A to zawsze pojawi się na ekranie głównym z prawidłowym oznaczeniem.

Jedna rzecz, która jest nieco mniej intuicyjna, to znajdowanie rzeczywistych ustawień wideo dla telewizora. Aby to zrobić, musisz obejrzeć fragment treści i nacisnąć przycisk „*” Ustawienia na pilocie, aby dostosować swój obraz.

Zalecam wyłączenie całego wygładzania ruchu i włączenie trybu gry, jeśli podłączasz konsolę do gier wideo. To subiektywne, ale obraz najbardziej mi się podobał, kiedy przełączyłem telewizor w tryb normalny, a następnie ustawiłem paletę kolorów na Ciepłe, co sprawiło, że było dużo mniej niebieskiego. Twój przebieg może się różnić, ale radzę bawić się, dopóki nie znajdziesz odpowiedniego wyglądu.

Irytujące jest to, że musisz osobno dostosować ustawienia treści HDR i innych niż HDR. Telewizor obsługuje HDR10 i Dolby Vision, a aby dostosować ustawienia, wystarczy nacisnąć przycisk Ustawienia na pilocie podczas oglądania wspomnianych treści.

Prosty, funkcjonalny design

Sam telewizor jest stosunkowo nijaką mieszanką szczotkowanego metalu i plastiku, z cienkimi ramkami i około 4 cali całkowitej głębokości od ściany.

Firma TCL postąpiła dobrze, upewniając się, że dołączone nóżki mieszczą się pod podstawą telewizora, więc jeśli sam ekran pasuje do istniejącego stojaka telewizyjnego, nogi też będą (problem w telewizorach z innymi nogami). Podoba mi się również to, że zawiera małe kanały w każdej nodze do ukrywania kabli, co umożliwia uzyskanie czystszego ogólnego wyglądu bez kupowania dodatkowych akcesoriów do zarządzania przewodami.

Model 55-calowy jest najlepszy do większości małych i średnich pomieszczeń; zachowaj droższe 65-calowe lub 75-calowe modele na większe powierzchnie. Możesz samodzielnie ustawić 55-calowy (a ja to zrobiłem), ale będziesz potrzebować pomocy, jeśli dostaniesz większe wersje.

Wspaniały obraz

Prawdziwym sekretem najnowszej serii 6 TCL i tym, co odróżnia ją od prawie wszystkich konkurentów, jest zastosowanie podświetlenia Mini-LED. Ta technologia umożliwia lepsze, bardziej precyzyjne przyciemnianie tablicy lokalnej w telewizorze niż wcześniej. Dzięki temu może przyciemniać lub rozjaśniać małe obszary ekranu w synchronizacji z tym, co oglądasz.

Zamiast kilkuset standardowych diod LED w systemie podświetlenia otrzymujesz tysiące mniejszych. Oznacza to, że ciemniejsze sceny pojawiają się bez irytującego halo lub krwawienia wokół jaśniejszych obiektów, a ogólny kontrast jest lepszy niż kiedykolwiek.

: TCL

Gdyby nie było tak strasznie napisane, prawdopodobnie z przyjemnością oglądałbym super mroczny ostatni sezon Gra o tron na tym ekranie. W obecnej sytuacji bardzo mi się podobał sposób, w jaki to potraktowano Mandolorian, który często wykorzystuje cienie do bardzo kinowego efektu. W ciemniejszych scenach wszystko pozostawało widoczne i żywe, a sporadyczne jaskrawoczerwone pociski blasterowe wyglądały fantastycznie.

Wbudowany silnik AiPQ firmy stosunkowo dobrze radzi sobie ze skalowaniem standardowych obrazów HD do 4K, chociaż może mieć problemy z ruchem w grach wideo i filmach, gdy jest włączone wygładzanie ruchu. (Jest to funkcja, którą zawsze polecam tylko w przypadku sportu). Czasami powoduje ona również nadmierne rozjaśnienie scen z bardzo dużą bielą.

Jeśli chodzi o gry, jeśli szukasz telewizora do sparowania z konsolą nowej generacji, będziesz musiał poczekać kolejny rok na niedrogi telewizor, który wygląda tak dobrze, aby przenieść Cię na szczyt wydajności; TCL nie obejmuje obsługi gier 4K, 120 klatek na sekundę, które będą obsługiwane przez nadchodzące konsole PlayStation 5 i Xbox Series X, gdy pojawią się w listopadzie. Zamiast tego otrzymasz 1440p przy 120 Hz, co nadal jest bardzo dobre. Telewizor nie obsługuje również AMD Freesync ani Nvidia G-Sync, więc nie jest to świetne rozwiązanie do gier komputerowych. Jednak właściciele istniejących konsol do gier będą zachwyceni wyglądem. Na przykład mój Nintendo Switch wyglądał na nim niesamowicie.

Ponownie, nie powinieneś kupować nowego telewizora bez patrzenia na soundbar (chyba że już go masz). Seria 6 ma głośniki, które działają, a to wszystko, co mogę dla nich pochwalić. Po prostu nie będziesz tak cieszyć się tym, co jest na ekranie, bez dedykowanych głośników w innym miejscu.

Najlepsze, jeszcze raz

Połączenie funkcji, nieskomplikowany interfejs i wyjątkowa jakość obrazu sprawiają, że tegoroczna seria TCL 6 po raz kolejny jest naszym ulubionym telewizorem roku dla większości ludzi. Jeśli jesteś poważnym graczem, możesz rozważyć wydanie więcej na model obsługujący konsole nowej generacji, taki jak LG CX OLED (8/10, WIRED poleca), ale poza tym praktycznie nie ma powodu, aby kupować droższe Model.

TCL nadal oferuje najlepszy zwrot z każdej zainwestowanej złotówki. Życzymy wszystkim powodzenia w przyszłym roku.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook