Różności i nowinki technologia

Przeglądarka Vivaldi ma teraz wbudowaną pocztę, kalendarz i czytnik RSS

Użytkownicy Vivaldi będą teraz mogli sprawdzać pocztę e-mail, kalendarz i kanały RSS za pomocą wbudowanych narzędzi przeglądarki: dziś rusza wersja 4.0 i zawiera wersję beta Vivaldi Mail, która obiecuje bardziej prywatną alternatywę dla aplikacji internetowych stworzonych przez Firmy „Big Tech”. Nawet odkładając na bok wszelkie potencjalne zyski w zakresie prywatności, Vivaldi oferuje coś, czego mogą chcieć zaawansowani użytkownicy: wszechstronną aplikację do przeglądania, wysyłania e-maili i planowania.

Klient poczty e-mail obsługuje konta IMAP i POP, dzięki czemu można podłączyć do niego większość usług poczty e-mail i łatwo otwierać wiadomości w kartach, zamiast przejmować bieżące okno — jest to przydatne, jeśli jesteś typem, który często potrzebuje odbijać się między e-mailami. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​poszukiwania są bardzo szybkie.

Udostępnianie poczty e-mail jako paska bocznego może być przydatne do szybkiego sprawdzania, czy masz nieprzeczytane wiadomości.

Kalendarz i czytnik RSS zawierają również większość funkcji, których bym się spodziewał, wraz z kilkoma naprawdę fajnymi bonusami. Na przykład czytnik RSS obsługuje również kanały YouTube, co może być przydatne dla tych, którzy obawiają się algorytmu, który nie chce wyświetlać filmów twórcy.

Jeśli chcesz, możesz mieszać kanały RSS, filmy z YouTube, a nawet podcasty.

Inną główną funkcją tej aktualizacji Vivaldi jest wbudowane tłumaczenie. Na dzień dzisiejszy przeglądarka będzie w stanie tłumaczyć całe strony internetowe (w razie potrzeby automatycznie) na 50 języków, ale firma twierdzi, że wkrótce zostanie rozszerzona o obsługę 109 języków. Chociaż narzędzia Mail działają tylko na komputery, tłumaczenie jest również dostępne w Vivaldi na Androida.

Vivaldi przygotował również rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą, aby te funkcje zajmowały miejsce w ich przeglądarce: będziesz mógł wybrać jeden z trzech układów, co da ci podstawową przeglądarkę internetową, z kilkoma funkcje użytkownika lub kompleksowa obsługa poczty e-mail, kalendarzy i RSS. Wszystkie funkcje będą nadal dostępne, nawet w układzie „Essentials”, ale nie zajmą miejsca w interfejsie.

Opcje układu mogą uchronić Cię przed przytłoczeniem, jeśli nie chcesz wszystkich dodatkowych funkcji.
: Vivaldi

Można argumentować, że skoro wiele osób zarządza pocztą e-mail i kalendarzami na stronach internetowych, większość przeglądarek ma wbudowaną tę funkcję. Ale dla tych (takich jak ja), których e-maile i kalendarze są rozmieszczone na wielu kontach, dedykowane narzędzia są znacznie mniej wymagające. Vivaldi oferuje teraz moc, którą zapewniają dedykowane narzędzia, z wygodą bez konieczności opuszczania przeglądarki.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook