GryNowości

Przewodowy zestaw słuchawkowy do gier Razer BlackShark V2 na PC oferuje dźwięk przestrzenny THX

Razer wprowadza dziś na rynek dwa modele przewodowych słuchawek do gier BlackShark V2, które są kontynuacją oryginalnego modelu, który został wydany w 2012 roku. Z tych dwóch modeli, BlackShark V2 za 99,99 USD (na zdjęciu powyżej) ma więcej funkcji, a 59,99 USD. BlackShark V2 X jest trochę okrojony w porównaniu. Co ważne, oba mają doskonałe dotykowe pokrętło do regulacji głośności na lewym nauszniku, kompatybilność krzyżową z komputerem i konsolami za pomocą kabla 3,5 mm, a także bogate opcje rozmiaru (na wypadek, gdybyś miał większą niż zwykle głowę) . Oba mają również przycisk wyciszania, który ułatwia przerwanie komunikacji z zespołem.

To, co podnosi koszt w droższej wersji, sprowadza się głównie do dołączonej karty dźwiękowej USB, którą można zatrzasnąć na końcu kabla 3,5 mm zestawu słuchawkowego. Po podłączeniu karta dźwiękowa zapewnia dodatkowe inteligentne funkcje dla zestawu słuchawkowego, umożliwiając regulację korektora mikrofonu w celu dostrojenia głosu do własnych potrzeb. Pozwala także dostosować ustawienia EQ w oprogramowaniu Razer Synapse 3 i umożliwia integrację dźwięku przestrzennego THX, poszerzając gamę zestawów słuchawkowych Razer obsługujących tę funkcję. Razer powiedział mi, że karta dźwiękowa nie będzie dostępna do kupienia osobno w dniu premiery.

Razer twierdzi, że BlackShark V2 wykracza „poza 7.1” pod względem dostarczania wszechstronnego dźwięku. Nie posunąłbym się tak daleko, ale po przetestowaniu go w kilku grach zauważyłem, że zdecydowanie dodaje głębi do dźwięku i znacznie ułatwia namierzenie wroga.

W momencie premiery zestawu słuchawkowego premium zadebiutują profile THX specyficzne dla gier, które, opracowane we współpracy z programistami i udostępnione przez kartę dźwiękową USB, wykorzystują dźwięk przestrzenny w unikalny sposób, pasujący do gry. Na przykład w Apex Legends, możesz użyć dźwięku przestrzennego THX, aby zapewnić bardziej realistyczne wrażenia, które wydobywają każdy szczegół, lub możesz przejść do trybu rywalizacji, który według Razera zapewnia „nieuczciwą przewagę” posiadania zestawu słuchawkowego, który może odfiltrować dźwięki, które nie są niezbędne do współzawodnictwa.

Ponad tuzin gier będzie obsługiwanych przez tę funkcję w dniu premiery 6 sierpnia, w tym Przeznaczenie 2, Waleczny, Doom Eternal, Call of Duty: Warzone, Okres półtrwania: Alyx, Metro Exodus, Red Dead Redemption 2, i więcej. Razer twierdzi, że doda przestrzenne profile audio dla popularnych gier.

Karta dźwiękowa USB Razer

Karta dźwiękowa USB Razera nie jest niczym specjalnym, ale jest to element równania, który umożliwia dodatkowe funkcje. Jest dostępny tylko w opakowaniu BlackShark V2 za 99,99 USD.
Razer

Istnieje kilka innych różnic między tymi dwoma zestawami słuchawkowymi, poza opisanymi powyżej funkcjami obsługującymi THX. Droższa wersja ma miękkie, oddychające nauszniki, które dobrze izolują dźwięk, podczas gdy model podstawowy ma nauszniki przypominające skórę. Nie testowałem ich, ale jest możliwe, że mogą się trochę upiec w miesiącach letnich.

Razer BlackShark V2 X

Bardziej ekonomiczny BlackShark V2 X za 59,99 $ nie zawiera karty dźwiękowej. Skórzany materiał na nausznikach nie wydaje się tak wygodny przy dłuższym użytkowaniu, a mikrofon nie jest wyjmowany.
Razer

Regulowany mikrofon kardioidalny z redukcją szumów jest taki sam w obu modelach, chociaż można go wyjąć tylko w zestawie słuchawkowym za 99,99 USD. Razer wykorzystuje nowe przetworniki „TriForce” 50 mm w obu z opatentowaną konstrukcją, która przekazuje dźwięk o niskiej, średniej i wysokiej częstotliwości do własnej sekcji przetwornika – chodzi o to, że zapobiegnie to jakiejkolwiek części pejzażu dźwiękowego błądzenie. Wydajność dźwięku powinna być podobna, chociaż Razer twierdzi, że opcja high-end ma sterowniki pokryte tytanem, aby zapewnić większą przejrzystość i mniej zniekształceń.

Nie testowałem tańszego V2 X, więc nie mogę zaoferować uczciwego porównania, ale główny zestaw słuchawkowy V2 zapewnia wyraźny dźwięk, który jest przyjemny zarówno dla muzyki, jak i gier. Do tego w grach, które testowałem z dźwiękiem przestrzennym, np Niebo niczyje i Red Dead Redemption 2, zdecydowanie robi różnicę w porównaniu ze standardowym profilem audio. Jakość dźwięku przestrzennego i ogólnie dźwięków nie są czymś, czego wcześniej nie słyszałem, ale z pewnością fajnie jest mieć w pakiecie 99,99 USD.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook