Różności i nowinki technologia

Przezroczysty telewizor OLED Xiaomi to przejrzysta próba zwrócenia uwagi i działa

Najlepsze telewizory zapewniają tak dobry obraz, że przypomina to patrzenie przez okno do innego świata. Ale – i zostań ze mną – co by było, gdyby twój następny telewizor był jak okno na, cóż, cokolwiek jest za twoim telewizorem? Tak obiecuje nowy przezroczysty telewizor OLED o wartości 7000 USD od Xiaomi. Mi TV LUX OLED Transparent Edition to nowy produkt ogłoszony w ramach obchodów 10. rocznicy Xiaomi, który według zdjęć prasowych polega na wyświetlaniu pojedynczych obiektów unoszących się w przestrzeni.

Ten telewizor może być przezroczysty częściowo dzięki temu, że Xiaomi umieściło wszystkie wnętrzności w okrągłej podstawie zamiast za wyświetlaczem. Ale bardziej magiczna część tego, jak faktycznie stworzył przezroczysty ekran OLED, sprowadza się do wykorzystania przezroczystej technologii OLED (TOLED). Jak wspomniano na stronie Universal Display Corporation, która rozkłada wszystkie specyfikacje, ekrany TOLED wykorzystują przezroczyste komponenty na całej długości stosu, który tworzy ekran, i bez potrzeby podświetlania (każda dioda emituje własne światło, stąd akronim) obrazy mogą wyglądać, jakby się unosiły. Większość innych ekranów OLED wykorzystuje odblaskową warstwę katody, która zapobiega przejrzeniu przez nią, nawet jeśli jej tył został usunięty.

Xiaomi Mi TV Lux Transparent Edition

Jedyny telewizor, w którym nadal będziesz krzyczeć „z przodu!” kiedy ktoś za tym stoi.
: Xiaomi

Rezultatem jest 55-calowy przezroczysty telewizor, który „wygląda jak zwykły szklany wyświetlacz”, gdy jest wyłączony. Po włączeniu ma częstotliwość odświeżania 120 Hz, czas reakcji 1 ms, współczynnik kontrastu 150 000: 1 i 93 procent profilu kolorów DCI-P3. Pod względem wyświetlania wygląda świetnie, ale mam kilka obaw, że komunikat prasowy Xiaomi tak naprawdę nie odpowiada.

Na przykład przypuszczalnie ja mogą oglądaj lub odtwarzaj cokolwiek na tym telewizorze, ale jakie treści będą na nim najlepiej działać? Aktywa prasowe przedstawiają zwierzęta, które po prostu odpoczywają w próżni. Xiaomi mówi o swoim inteligentnym silniku AI Master i niestandardowym chipie MediaTek 9650, aby móc inteligentnie zoptymalizować wygląd obrazu, ale nie wspomina, jak jest w stanie odizolować obiekty od tła, takiego jak pokazują obrazy – jeśli to nawet coś, co może zrobić. Być może pokazuje tylko kilka plików .png o bardzo wysokiej rozdzielczości, a poza tym mogłem oczekiwać, że będzie miał nieco przezroczystą jakość, czego nie mogę powiedzieć, że jest to coś, czego kiedykolwiek chciałem. Nawet jeśli oglądasz treści zoptymalizowane pod kątem tego ekranu, możliwe, że uśpione części ekranu nie będą tak krystalicznie czyste, jak można by się spodziewać. LG pokazało coś podobnego w 2019 roku, które zostało zbudowane na potrzeby oznakowania, a rama ma ciemny odcień. Zdjęcia prasowe Xiaomi faktycznie odzwierciedlają fakt, że panel może być nieco ciemniejszy, więc może to być zgodne z tym, jak wygląda osobiście.

Ten telewizor będzie dostępny w Chinach tylko w cenie 49 999 RMB (około 7200 USD) i będzie można go zamówić 16 sierpnia. Szczerze, chciałbym zobaczyć to w akcji. Na Zachodzie mamy tylko te gówniane diody OLED żargon widzieć przez.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook