Różności i nowinki technologia

Przychody firmy Intel wzrosły o 20% do 19,7 mld USD w drugim kwartale 2020 r., Ale kluczowa modernizacja produkcji opóźniła się

Intel poinformował, że przychody wzrosły o 20% do 19,7 miliardów dolarów w drugim kwartale, ponieważ pandemia skłoniła ludzi do kupowania komputerów PC, aby mogli pracować w domu. Ale firma twierdzi, że napotkała opóźnienia w zwiększaniu mocy 7-nanometrowych zakładów produkcyjnych, co spowodowało spadek zapasów w handlu po godzinach.

Przychody związane z komputerami PC wzrosły o 7% w porównaniu z rokiem poprzednim, podczas gdy przychody z działalności związanej z danymi wzrosły o 34%, co stanowi 52% całkowitych przychodów. Zysk na akcję wyniósł 1,19 USD, co oznacza wzrost o 29%, podczas gdy zysk na akcję obliczony według innych standardów niż GAAP wyniósł 1,23 USD. Analitycy oczekiwali, że Intel zaraportuje 1,11 dolara na akcję przy przychodach w wysokości 18,54 miliardów dolarów. W obrocie po godzinach akcje Intela spadły o 9% do 54,93 USD za akcję.

Dyrektor generalny Intela Bob Swan powiedział, że był to „doskonały kwartał, znacznie powyżej naszych oczekiwań” i przyznał, że usługi dostarczane w chmurze, praca i nauka w środowisku domowym oraz budowa sieci 5G.

Intel powiedział, że przyspiesza przejście na 10-nanometrowe, ale jego produkcja nowej generacji – która zapewni wyższą produkcję, szybsze chipy i niższe koszty – została opóźniona.

Przez cały rok Intel spodziewa się, że zysk na akcję nie-GAAP wyniesie 4,85 USD (stały w porównaniu z rokiem temu) przy przychodach w wysokości 75 mld USD (wzrost o 4% w porównaniu z rokiem poprzednim). W drugim kwartale przychody grupy centrów danych wyniosły 7,1 mld USD, co oznacza wzrost o 43%. Grupa Internet of Things osiągnęła przychody w wysokości 670 milionów dolarów, co oznacza spadek o 32%. Przychody Mobileye wyniosły 146 mln USD, co oznacza spadek o 27%. Przychody z NSG (pamięci flash) wyniosły 1,7 miliarda dolarów, co oznacza wzrost o 76%. Przychody PSG (chipy programowalne) wyniosły 501 milionów dolarów, co oznacza wzrost o 2%. Dział komputerów PC, CCG, odnotował przychody w wysokości 9,5 miliarda dolarów, co oznacza wzrost o 7%.

Intel powiedział, że odnotował wysoką sprzedaż produktów w chmurze, notebookach, pamięci i 5G. W tym kwartale firma wprowadziła procesory Intel Xeon Scalable trzeciej generacji.

Intel przekazuje ponad 50 milionów dolarów na walkę z koronawirusem.

Powyżej: Intel przekazał ponad 50 milionów dolarów na walkę z koronawirusem.

Źródło zdjęcia: Intel

Intel powiedział, że sprzedaż chipów do komputerów PC była silna w tym kwartale dzięki sile notebooków napędzanej ciągłą pracą i uczeniem się w domu dynamiki COVID-19, co również przyczyniło się do spadku wielkości sprzedaży komputerów stacjonarnych, gdy popyt przeniósł się na laptopy.

Wkrótce pojawią się 10-nanometrowe produkty firmy Intel o nazwie kodowej Tiger Lake, a firma przygotowuje się do wprowadzenia na rynek pod koniec roku centralnych jednostek przetwarzania (procesorów) serwera Ice Lake. W drugiej połowie 2021 roku Intel spodziewa się dostarczyć nową linię procesorów klienckich (o nazwie kodowej Alder Lake), która będzie obejmowała pierwszy procesor do komputerów stacjonarnych oparty na 10 nm oraz nowy procesor serwerowy oparty na 10 nm (o nazwie kodowej Sapphire Rapids ).

Taktowanie procesora opartego na technologii 7 nm zmienia się o około sześć miesięcy w stosunku do wcześniejszych oczekiwań. Głównym czynnikiem napędzającym jest wydajność procesu 7 nm firmy Intel, który obecnie wykazuje tendencję rok w stosunku do wewnętrznych celów firmy, na podstawie ostatnich danych.

W procesie 7 nm szerokość między obwodami wynosi 7 nanometrów (nanometr to miliardowa część metra). Przechodząc z 10 nm do 7 nm, Intel może zminiaturyzować swoje obwody, obniżyć koszty oraz przyspieszyć wydajność i produkcję.

„7 nm [delay] nie jest pozytywną zapowiedzią, ponieważ wiele produktów było od niej zależnych ”- powiedział Patrick Moorhead, analityk w Moor Insights & Strategy, w e-mailu do VentureBeat. „Znając firmę Intel, zawsze ma kopie zapasowe do swoich kopii zapasowych i jestem pewien, że usłyszymy o ulepszeniach do 10 nm, aby zwiększyć jego konkurencyjność. Firma radziła sobie dobrze finansowo, szczególnie dobrze w centrach danych, notebookach i liniach produktów komercyjnych w technologii 14 nm, podczas gdy reszta świata korzystała z technologii 10 nm TSMC ”.

Intel spodziewa się przychodów w trzecim kwartale na poziomie 18,2 miliarda dolarów, z zyskiem operacyjnym niższym o 30% w porównaniu z rokiem poprzednim i zyskiem 1,10 dolara na akcję, o 22% mniej niż rok temu.

W rozmowie z analitykami Swan powiedział, że Intel ma plany awaryjne wprowadzenia produktów, jeśli nie może wyprodukować na czas chipów 7 nm. Może to obejmować ewentualność skorzystania z kontraktowego producenta chipów do produkcji chipów. To poważna sprawa, biorąc pod uwagę, że Intel wydaje miliardy dolarów rocznie, utrzymując aktualność swojej wewnętrznej technologii produkcji chipów.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook