Różności i nowinki technologia

Przycisk „dodaj 30 sekund” w kuchence mikrofalowej umożliwia ucieczkę od zimnej cyfrowej precyzji

Kuchenka mikrofalowa to narzędzie do gotowania zaprojektowane z myślą o precyzji. Uderz, ile czasu potrzebujesz do podgrzania jedzenia w kuchence mikrofalowej, i tak właśnie się stanie; Nie więcej i nie mniej.

Ale mimo całej dokładności, która rządzi mikrofalówką – i którą kuchenka mikrofalowa próbuje narzucić naszemu jedzeniu i gotowaniu – rzeczywistość jest taka, że ​​rzeczy nie mogą być tak starannie upchane w wygodnym cyfrowym pudełku. Życie nie jest binarne, więc wiele mikrofal ma przycisk „dodaj 30 sekund”, aby dać nam ludziom przestrzeń do poruszania się, której potrzebujemy w ramach niezginalnych liczb zegara odliczającego.

Jest to przycisk, który stoi w niemal jaskiniowym opozycji do zamierzonej funkcjonalności. Zamiast obliczać idealną ilość czasu na odgrzanie lub ugotowanie jedzenia, okazuje się, że najlepszym sposobem na rzeczywiste użycie kuchenki mikrofalowej w prawdziwym życiu jest po prostu wymuszenie jej włączenia i kontynuowanie, aż myślisz, że jedzenie jest gotowe. A jeśli nie? Po prostu dodaj 30 sekund więcej.

Mikrofale są obecnie prawie wszechobecne w kuchniach i są stosunkowo zaawansowaną technologią w porównaniu z płytami kuchennymi lub piekarnikami, które od wieków są w dużej mierze niezmienione w swoich podstawowych funkcjach. Podstawowa technologia jest prosta: mikrofale odbijają fale radiowe, pobudzając z kolei cząsteczki wody w jedzeniu, wytwarzając ciepło, przekształcając w ten sposób resztki makaronu lub mrożonego obiadu w szybko dostępną ucztę.

Kiedy gotujesz w piekarniku lub na otwartym ogniu na kuchence, pojawia się element nieprzewidywalności. Czasami ta partia ciasteczek będzie potrzebować dodatkowej minuty; czasami twoje jajka palą się, ponieważ przeszacowałeś, ile czasu zajmie ich gotowanie. Trudno jest umieścić większość przepisów lub artykułów spożywczych w dokładnym, naukowym pudełku.

A jednak to właśnie próbujemy zrobić z kuchenką mikrofalową. To nie przypadek, że większość żywności przeznaczonej do kuchenki mikrofalowej jest gotowa: zwykle jest to coś, co pochodzi z pudełka, wraz z określonym czasem i wskazówkami, lub resztki wyciągnięte z lodówki, resztki poprzedniego posiłku są zrzucane w widmo poprzedniego. samego siebie.

Ale przycisk „dodaj 30 sekund” to pęknięcie w zimnej cyfrowej zbroi mikrofalówki, obszar kontroli, który pozwala użytkownikom przekroczyć przydzielony im czas i przemknąć się w ciągu kilku sekund, aby osiągnąć doskonałe rezultaty. To przypomnienie, że życie nie zawsze jest dokładne lub przewidywalne, i to w tym czasie jest po twojej stronie.

Ponieważ czasami kilka dodatkowych sekund może mieć znaczenie.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook