Różności i nowinki technologia

Przycisk resetowania Chromecasta jest dowodem niezawodności sprzętu w cyfrowym świecie

Chromecast firmy Google to uosobienie pierwszego oprogramowania. Prawie wszystkie jego możliwości są definiowane przez oprogramowanie i zwykle nie jest to nawet oprogramowanie znajdujące się na samym Chromecaście.

Ale Chromecast, pomimo całej swojej bezobsługowej prostoty, ma jeden przycisk sprzętowy: przycisk resetowania awaryjnego z tyłu. Świadczy to o znaczeniu i niezawodności fizycznych danych wejściowych w porównaniu z rozwiązaniami programowymi.

Szanse są takie, że większość ludzi nigdy nie użyje przycisku resetowania Chromecasta. Niezależnie od tego, czy masz oryginalny Chromecast, model drugiej generacji, czy Chromecast Ultra 4K, ten przycisk ma tylko jedną funkcję: jeśli wszystko inne zawiedzie, możesz go przytrzymać, aby przywrócić ustawienia fabryczne sprzętu z powrotem do „świeżego od- the-box ”.

(Proces jest rzeczywiście interesujący: naciśnięcie przycisku zmusza Chromecasta do uruchomienia się w trybie rozruchowym USB, w którym szuka lokalnej kopii podpisanego obrazu systemu i ładuje go. Przedsiębiorczy użytkownicy próbowali użyć tego mechanizmu do załadowania własne oprogramowanie również na Chromecastach!)

To nie jest naciśnięcie przycisku, który można lekceważyć: Google ostrzega pogrubioną czcionką na swojej stronie pomocy technicznej, że „Ta czynność spowoduje wyczyszczenie danych i nie będzie można jej cofnąć”. To tylko taka rzecz, której używałbyś, jeśli sprzedajesz swój sprzęt lub masz problemy tak głębokie, że jedynym rozwiązaniem jest czysta karta. Nawet jego aktywacja wymaga więcej uwagi niż zwykłe ponowne uruchomienie, prosząc użytkowników o przytrzymanie małego owalnego przycisku z tyłu wystarczająco długo, aby upewnić się, że naprawdę chcesz to zrobić.

Ale to nie mechanizm samego przycisku ani fizyczny sprzęt (nie jest to szczególnie ekscytujący przycisk) jest fascynujący w przycisku resetowania Chromecasta. Chodzi o to, że to w ogóle przycisk.

Chromecast Google to jedno z najprostszych dostępnych urządzeń typu plug-and-play. Wyjmujesz go z pudełka, podłączasz do zasilania i portu HDMI i gotowe. Nie ma pilota ani nawet przycisku zasilania. Wystarczy go podłączyć i działa bez interwencji użytkownika. Potrzebujesz wtedy innego urządzenia, aby kontrolować wszystko w Chromecast, od konfiguracji po to, co chcesz przesyłać strumieniowo.

Poza tą jedną funkcją: ponieważ nawet tak proste urządzenie, które jest tak bardzo zależne od oprogramowania, podlega kaprysom oprogramowania. Być może nie możesz połączyć Chromecasta z Wi-Fi lub telefon odmawia rozpoznania połączenia. Sprzęt to ostatnia deska ratunku. O ile fizyczny przycisk nie zepsuje się lub całe urządzenie w ogóle się nie uruchomi, jest to sposób na przywrócenie normalnego stanu, którego nie mogą zagrozić problemy z oprogramowaniem.

I dlatego nawet na urządzeniu cyfrowym, takim jak Chromecast, wciąż jest przycisk do naciśnięcia – na wszelki wypadek.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook