Nowości

Przywróć stare ikony Google dzięki temu rozszerzeniu Chrome

Życie podlega ciągłym zmianom, ale doświadczanie zmian w skrajnie niepewnym czasie, przez który wszyscy przechodzimy, jest szczególnie denerwujące. Na szczęście nadal możesz uzyskać pozory kontroli w przeglądarce internetowej – to nowe rozszerzenie Chrome stworzone przez projektanta Claudio Postinghela pozwala zastąpić nowo zaprojektowane, ale myląco podobne ikony Google do starych (przez Gizmodo).

Kiedy ogłoszono to na początku października, opisaliśmy duży rebranding G Suite przez Google jako sposób na skonfigurowanie produktów giganta wyszukiwania, aby lepiej konkurowały z Microsoft Office. Jednak nowo nazwany Google Workspace przyniósł kolekcję przeprojektowanych, spójnych ikon aplikacji, które – moim zdaniem i moich współpracowników – są bardzo trudne do rozpoznania z daleka.

Nowe ikony.
: Google

Nowe ikony zachowały podstawowy kształt poprzednich, ale zamieniono je na wyraźne, wyraźne kolory dla grubych konturów wykonanych ze zwykłej czerwonej, niebieskiej, zielonej i żółtej kolorystyki Google. Sprawia, że ​​ikony wyglądają jak jeden kawałek, ale ta sama jakość sprawia, że ​​naprawdę znikają w zatłoczonej kolekcji zakładek. Zmiana sprawia również, że znacznie łatwiej jest zgubić ważną kartę lub zamknąć ją z niewłaściwego powodu. Osobny problem, ale z podobnymi efektami: jeśli jesteś daltonistą i polegałeś na wyraźnej różnicy między starymi ikonami, praca z Google Workspace stała się potencjalnie znacznie trudniejsza.

Pobrałem rozszerzenie i mogę potwierdzić, że działa tak dobrze, jak chcesz. Jeśli recenzje i komentarze na temat rozszerzenia Postinghel są jakąkolwiek wskazówką, wiele osób było zaniepokojonych zmianą i zadowolonych z tego rozwiązania. Teraz jest sposób, aby wrócić do wypróbowanych i sprawdzonych projektów ikon Google, z podobnym rozszerzeniem dla przeglądarki Firefox, zgodnie z witryną Postinghel. Spróbuj, jeśli czujesz, że potrzebujesz trochę kontroli. To może po prostu coś zmienić.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook