GryMedia

PS5 na zdjęciach: nasze pierwsze spojrzenie na konsolę nowej generacji Sony

PlayStation 5 jest duże. To nigdy nie było tajemnicą, ale nadal byłem zaskoczony tym, jak ogromna konsola wygląda osobiście.

Na kilka tygodni przed premierą konsoli nowej generacji 12 listopada wreszcie mogliśmy sami wypróbować sprzęt. I chociaż nie mogę jeszcze wiele mówić o wrażeniach z PS5 – czekaj na więcej na ten temat… Ja mogą powiedz, jak wygląda i jak wygląda rzeczywista konsola i jej nowy kontroler.

Stojący 15,4 cala wysokości i 10,24 cala głębokości, PS5 wygląda i sprawia wrażenie absolutnie masywnego. Ujmując to z perspektywy, nie jest tak duża jak przeciętna wieża komputera, ale zbliża się do niej. Ustawienie go pionowo obok 55-calowego telewizora odbiera niektóre jego rozmiary, ale wciąż jestem zszokowany za każdym razem, gdy na niego patrzę.

Powiem, że … nazwijmy to wyjątkowy projekt szybko mnie urósł. Odkąd sprzęt został oficjalnie zaprezentowany w czerwcu, zawsze wyglądał tak, jak oczekiwałem od konsoli nowej generacji: onieśmielający, futurystyczny i zdecydowanie urządzenie przeznaczone do grania w gry. I cieszę się, że dominującym kolorem jest biały zamiast nadużywanej czerni, którą widzieliśmy od dziesięcioleci.

Kiedy już przejdziesz przez sam rozmiar konsoli, myślę, że większości ludzi spodoba się sposób, w jaki zostanie ona umieszczona na stojaku na media. I to dobrze, ponieważ być może będziesz musiał trzymać go na widoku – bardzo trudno jest go schować gdziekolwiek indziej. Poważnie, zaplanuj z wyprzedzeniem. To może nie być konsola, którą można po prostu schować w swoim centrum rozrywki.

Wreszcie czarny plastik na tej konsoli ma bardzo błyszczące wykończenie i będziesz chciał trzymać od niego ręce. To prawdziwy magnes odcisków palców i kurzu. Po skonfigurowaniu prawdopodobnie nie będziesz miał powodu, aby go przenosić, ale mogę powiedzieć, że robienie tych zdjęć konsoli wymagało częstego wycierania ściereczką z mikrofibry.

Nie tylko sama konsola oznacza poważną zmianę. PS5 jest również wyposażony w zupełnie nowy kontroler, DualSense, który aktualizuje kultową konfigurację DualShock, z której Sony korzystało od połowy życia oryginalnego PlayStation. DualSense ma znajomy układ, ale jest nieco większy i cięższy oraz ma teksturowany uchwyt z tyłu. W miłym dotyku tekstura składa się w rzeczywistości z niezwykle malutkich wersji klasycznych ikon kontrolerów PlayStation. W międzyczasie okrągły przycisk home został zastąpiony wyciętym logo PlayStation.

Zasadniczo wydaje się bardziej uproszczonym podejściem do oryginalnego projektu, a nie dramatycznym odejściem. To powiedziawszy, niektóre z najważniejszych funkcji kontrolera – takie jak ulepszone sprzężenie dotykowe i wyzwalacze adaptacyjne – to rzeczy, które będą widoczne dopiero po rozpoczęciu grania w niektóre gry na PS5.

Trudno powiedzieć znacznie więcej o PS5, dopóki nie będziemy mogli go włączyć i pobawić się z nim, ale wygląd samego sprzętu nadal stanowi oświadczenie. Nie pomylisz tego z żadnym innym urządzeniem do gier: to PlayStation nowej generacji. Miejmy nadzieję, że gra jest równie ekscytująca, jak patrzenie na nią.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook