Nowości

PSA: eBay może nie zezwalać na sprzedaż przedmiotów bez konta bankowego rozpoczynającego się w Walentynki

W 2002 roku eBay kupił PayPal za 1,5 miliarda dolarów, zamieniając go w the sposób, w jaki kupujesz i zarabiasz za przedmioty, które sprzedajesz na ogromnym portalu aukcyjnym. Ale kiedyś szczęśliwa para rozpada się od lat – a w Walentynki niektórzy sprzedający mogą nie być już w stanie sprzedawać przedmiotów w serwisie eBay w ogóle bez podłączania starego konta bankowego.

Dziś rano otrzymałem ostateczne ostrzeżenie, że muszę dodać konto bankowe do 14 lutego, bo inaczej „nie będzie można poprawiać lub ponownie wystawiać istniejących ofert lub tworzyć nowe”.

mówi eBay The Verge to nie jest ostateczny termin dla każdego sprzedawcy – jest on wdrażany etapami, a szybki przegląd sieci pokazuje, że trwa to od co najmniej kilku lat. To też nie jest ostatnia faza, ponieważ eBay mówi nam, że wdrożenie nie zakończy się przed 2022 r. Ale podejrzewam, że postępuje szybko: otrzymałem tę wiadomość, mimo że rzadko sprzedaje przedmioty w serwisie eBay, a firma mówi mi, że „większość sprzedających ”do końca tego roku będą realizowane płatności zarządzane przez eBay.

Nawiasem mówiąc, wykopanie konta bankowego i podłączenie go do swojego profilu może nie być jedyną irytacją. Możesz czekać dużo dłużej na swoje pieniądze, jak wskazuje strona zarządzana płatnościami eBay:

Teoretycznie trzy do sześciu dni roboczych to dużo czasu na oczekiwanie na pieniądze, które mogłyby natychmiast trafić do Twojego PayPal. (To powiedziawszy, moja ostatnia sprzedaż w serwisie eBay również nie przekazała natychmiast moich środków do PayPal. Emotikona wzruszając ramionami).

Z drugiej strony, eBay twierdzi, że większość sprzedawców powinna w rzeczywistości płacić niższe opłaty niż wcześniej i przedstawia na tej stronie różnorodne studia przypadków – ale to nie jest tak, że eBay naprawdę przekazuje oszczędności. Wcześniej eBay zazwyczaj stosował obniżkę o 10%, a PayPal o 2,9%, co daje łącznie 12,9% twojego ujęcia; teraz eBay w takich samych sytuacjach skorzysta z obniżki o 12,35 procent.

Podczas gdy grafika serwisu eBay (powyżej) może wyglądać, jakbyś oszczędzał dużą część pieniędzy, gdy napierasz pośrednika, możesz zobaczyć (jeśli przyjrzysz się uważnie), że rozmiary tych słupków są mylące. Nowym pośrednikiem jest eBay.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook