Różności i nowinki technologia

Punkt odrodzenia: Nieunikniona reinkarnacja siedziby firmy

Jeśli wrócisz do biura, ta pomocna piosenka pomoże Ci zapamiętać <a href ="https://www.youtube.com/watch?v=qyUnSuYYs18"> kardynalna zasada dystansu społecznego </a>.”/><figcaption class=
Powiększać / Jeśli wrócisz do biura, ta pomocna piosenka pomoże Ci przypomnieć sobie podstawową zasadę dystansowania się między ludźmi.

Aurich Lawson / Getty Images

Gdybyś powiedział jakiemukolwiek dyrektorowi w dużej korporacji w połowie 2019 r., Że prawie połowa siły roboczej w USA będzie pracować w domu w ciągu następnego roku, przynajmniej podniosliby sceptycznie brew (i prawdopodobnie wezwaliby ochronę, aby cię usunęli ). A jednak oto jesteśmy.

Główne firmy technologiczne, w tym Microsoft, Facebook i Google, zamknęły swoje fizyczne biura aż do 2021 roku. Twitter powiedział wielu pracownikom że mogą pracować w domu na stałe. A teraz, gdy mamy za sobą prawie sześć miesięcy mimowolnej powszechnej pracy w domu, wiele innych organizacji również rozważa wartość powierzchni biurowej.

Sondaż przeprowadzony w kwietniu przez Gallupa wykazał, że 62 procent siły roboczej pracuje w domu, a 59 procent ma nadzieję, że po opanowaniu pandemii nadal będzie to robić jak najwięcej. Chociaż od tego czasu liczby spadły do ​​pewnego stopnia – dane Stanford Institute for Economic Research z czerwca pokazały, że tylko 42 procent siły roboczej w Stanach Zjednoczonych pracuje w pełnym wymiarze godzin w domu – pozostaje faktem, że relacje ludzi z ich miejscem pracy uległy radykalnej restrukturyzacji, być może na stałe.

Pracowałem dawno temu, kiedy wszyscy weszliśmy do biura.  Wiele bardzo drogich nieruchomości jest obecnie niewykorzystanych.
Powiększać / Pracowałem dawno temu, kiedy wszyscy weszliśmy do biura. Wiele bardzo drogich nieruchomości jest obecnie niewykorzystanych.

Laurie Noble / Getty Images

Wydaje się, że kierownictwo dochodzi do tych samych wniosków. Kwietniowe badanie Gartnera wykazało, że 74 procent dyrektorów finansowych planuje przynajmniej częściowo spełnić to życzenie, przenosząc część swojej siły roboczej do stałej pracy zdalnej w celu obniżenia kosztów. Pytanie brzmi, w jakim stopniu firmy zmienią swoją definicję biura, aby skorzystać z kulturowych i technicznych dostosowań, które wprowadziły, aby utrzymać ruch, gdy biura są puste.

Jakkolwiek długo trwa dojście do punktu, w którym pandemia COVID-19 jest już za nami, wydaje się pewne, że rola „biura” na pewno się zmieni. Nie musisz bardzo szukać, aby znaleźć utopijne historie o „biurze przyszłości” i „pracy po COVID”.

To nie będzie jeden z nich.

Nie przyszedłem jako zwiastun nowego, błyszczącego, korporacyjnego miejsca pracy przyszłości – zamiast tego chciałbym rzucić wiadro zimnej rzeczywistości na ogień. To, czego ostatnich sześć miesięcy nauczyło przywództwa w wielu organizacjach, to to, że ich firmy mogą funkcjonować właściwie bez ludzi w biurze, a bilanse wyglądałyby o wiele bardziej atrakcyjnie, gdyby mogły pozbyć się części tych wydatków na nieruchomości. Przygotuj się na atak wieloletnich konsultacji w zakresie zarządzania.

Nie roszczę sobie żadnych mocy psychicznych. Ale jako osoba, która przez wiele, wiele lat pracowała na stanowiskach „hybrydowych” i pełnoetatowych w domu, mam pewne pojęcie, jakie biura powinny być w przyszłości – i jak wiele z nich nieuchronnie się stanie.

Po co właściwie to biuro?

Biuro przez bardzo długi czas było halą pracy informacyjnej. Istniał jako magazyn surowców (artykuły biurowe) i wyrobów gotowych (złożone raporty, bilanse i prezentacje). To linia montażowa treści, składowisko dla pracowników, gdzie menedżerowie mogą liczyć głowy na stanowiskach i monitorować produktywność. To także naczynie kultury korporacyjnej, gdzie pracownicy są marynowani na dobre lub na złe w gulaszu zarządzania i niegospodarności, budowania i niszczenia zespołów, a także sporadycznych skupisk sal konferencyjnych.

Ponieważ praca jest coraz bardziej zdigitalizowana, aspekt linii produkcyjnej przestrzeni biurowej jest coraz mniej związany z przestrzenią fizyczną. Ale do niedawna nie zmieniło to radykalnie roli fizycznego biura, szczególnie w branżach, które nie są ukierunkowane na technologię lub sąsiadujące z technologią. Po części wynika to z tego, że przez większość swojej historii sama infrastruktura IT była odzwierciedleniem fabrycznej metafory pracy, z pracą ściśle powiązaną z wewnętrznymi zasobami IT i dostępem do danych zależnym od połączenia z bardzo określonymi sieciami. Ale ten osobisty mandat był również częściowo spowodowany tym, że kontakty twarzą w twarz były postrzegane jako kluczowe dla spójności organizacyjnej i skutecznego zarządzania.

Te dwie osoby współpracują przy projekcie tak mocno, że wydają się poruszać w szybkim tempie.
Powiększać / Te dwie osoby współpracują przy projekcie tak mocno, że wydają się poruszać w szybkim tempie.

Fundacja Compassionate Eye / Karan Kapoor / Getty Images

Niektóre organizacje – na przykład firmy konsultingowe – mogą całkiem dobrze funkcjonować bez biura, ponieważ i tak tradycyjnie przez większość czasu były poza biurem. Jednak dla wielu organizacji biuro zapewnia pewne rzeczy, których nie można odtworzyć z całkowitą wiernością w całkowicie odległym środowisku – takich jak biblioteka publiczna, w której pracuje moja żona. Wróciła już do pracy prawie na pełny etat, ale nastąpiły pewne oczywiste zmiany.

Początkowo tylko niewielkie zmiany personelu były przenoszone do oddziałów biblioteki, zanim wprowadzano ludzi na krótsze dni. Każdy społecznie dystansuje się i nosi maski; pokój socjalny ma limit wykorzystania jednego pokoju. Szafki, w których kiedyś przechowywano śmietankę do kawy, cukier i inne przysmaki, są teraz przyklejone taśmą policyjną jak miejsce zbrodni. Ponieważ w pracowni personelu nie ma wystarczająco dużo miejsca na dystans społeczny, zadania takie jak planowanie programu, koordynowanie spotkań, planowanie i rozwój zawodowy najlepiej wykonywać zdalnie. W związku z tym wszyscy mają teraz w swoim harmonogramie godziny pracy w domu.

Nawet jeśli możliwa jest duża ilość pracy zdalnej, pewne rzeczy są tracone bez spędzania czasu w biurze. Mentoring, nieformalna współpraca osobista i inne wartości niematerialne mogą ucierpieć bez wspólnej przestrzeni fizycznej. Wsparcie techniczne może również nie być w pełni wystarczające dla uzyskania maksymalnej produktywności. I chociaż brak konieczności dojazdów do pracy rzekomo pomógł w utrzymaniu równowagi między życiem zawodowym a prywatnym podczas blokady, wiele osób byłoby o wiele szczęśliwszych, gdyby mogli chodzić do biura kilka dni w tygodniu, aby uzyskać lepszy podział pracy i życia rodzinnego – tak , nawet jeśli chodzi tylko o ukrycie się na kilka godzin przed dziećmi w coworkingu.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook