GryTelefony

Qualcomm podobno opracowuje urządzenie do gier na Androida podobne do Switcha

Według doniesień Qualcomm pracuje nad przenośną konsolą do gier z systemem Android, podobną do Nintendo Switch Android Police i XDAjest redaktor naczelny Mishaal Rahman. Urządzenie byłoby zasilane przez krzem Qualcomm i mogłoby trafić na półki sklepowe do przyszłego roku – o ile w ogóle okaże się prawdziwym produktem.

Zgodnie z artykułem, w którym przytoczono obrazy widziane przez Android Police, urządzenie będzie wyposażone w odłączane kontrolery podobne do Joy-Con, gniazdo kart SD, system Android 12 i (oczywiście) 5G. Zauważono również, i potwierdzone przez Rahmana, to ogromna bateria o pojemności 6000 mAh. Chociaż fizyczne wymiary nie są jasne, Rahman napisał na Twitterze, że ekran może mieć 6,65 cala i rozdzielczość co najmniej 1080p (ekran Switcha ma 6,2 cala i działa z rozdzielczością 720p). Wskazał również, że może mieć wentylator.

Innymi słowy, urządzenie brzmi jak duży smartfon z dołączonymi kontrolerami i aktywnym chłodzeniem, choć może to nie być złe – Switch też wygląda jak gigantyczny telefon. Ale ma też bibliotekę świetnych gier, w które tylko on może grać, co jest jego największą atrakcją. Chociaż na Androidzie jest wiele dobrych wrażeń z gier, od emulatorów retro po gry takie jak Fortnite i Genshin Impact, Qualcomm musiałby podać klientom powód, dla którego powinni grać w te gry na oddzielnym urządzeniu, a nie na telefonach do gier z wbudowanymi przyciskami lub akcesoriami kontrolera (lub na zwykłych telefonach) z technologią Qualcomm Snapdragon.

Asus ROG Phone 5 Ultimate

Plik ROG Phone 5 Ultimate z akcesorium kontrolera.
: Cameron Faulkner / The Verge

A przynajmniej tak się stanie, jeśli będzie próbować sprzedać urządzenie ludziom – plik Android Police artykuł wskazuje, że Qualcomm chce, aby był on dostępny komercyjnie, potencjalnie w sklepach z nośnikami. Mówi się również, że cena docelowa urządzenia to 300 USD, czyli tyle samo, co pełnowymiarowy Switch. Obecnie najtańszy telefon, jaki znalazłem z flagowym procesorem Qualcomm 888, Realme GT 5G, kosztuje około 430 USD (i jest sprzedawany tylko w Chinach).

Jednak, Rahman zauważa że jego źródło wierzyło, że produkt był bliższy projektowi referencyjnemu niż coś, co kiedykolwiek widziało półki sklepowe. Producenci chipów, w tym Qualcomm, często budują przykładowe urządzenia, aby pomóc innym producentom w projektowaniu ich SOC lub radiotelefonów. Czasami te produkty referencyjne są nawet sprzedawane przez inne firmy pod różnymi markami, znanymi jako whitelabeling.

Warto zauważyć, że rozbieżność między źródłami może wynikać z niepewności ze strony samego Qualcomm – AP uważa, że ​​ten projekt jest prawie rok od ukończenia, więc firma może jeszcze nie wiedzieć na pewno, czym ma się to stać.

Niezależnie od tego, czy urządzenie stanie się produktem, czy nie (może łatwo zostać anulowane, zanim pojawi się publicznie), wygląda na to, że Qualcomm faktycznie projektuje i buduje dedykowane urządzenie do gier na Androida. Zrozumiałe jest, dlaczego firma miałaby przyglądać się rynkowi gier przenośnych: rozgrzewa się od czasu, gdy pomysł Nvidii handheld Shield przekształcił się w Nintendo Switch, z wysokowydajnymi telefonami do gier, komputerami PC z systemem Windows z kształtami podobnymi do Switcha i różnymi modami, klasyczne zmiany w projektowaniu urządzeń przenośnych i nowatorskie kieszonkowe systemy do gier.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook