Różności i nowinki technologia

Qualcomm Snapdragon 480 zwiastuje nową falę budżetowych telefonów 5G

Qualcomm oficjalnie ogłosił Snapdragon 480 5G, najnowszy procesor firmy obsługujący 5G i pierwszy z serii chipów Snapdragon 4, które zasilają budżetowe urządzenia z Androidem, które wydają się być znacznie tańsze niż większość dotychczasowych wysiłków Qualcomm w zakresie 5G.

Wiadomość o chipie z serii 4 z 5G została pierwotnie ogłoszona na IFA 2020, ale dzisiejsze ogłoszenie to pierwsze prawdziwe szczegóły dotyczące nowego procesora. Snapdragon 480 posiada zintegrowany modem Snapdragon X51 z obsługą zarówno sieci mmWave, jak i poniżej 6GHz.

Dodanie 5G do serii 4 może być jednym z największych dotychczas czynników wpływających na zwiększenie dostępności standardu sieciowego nowej generacji dla użytkowników na całym świecie. Obecnie większość telefonów 5G kosztuje ponad 500 USD – technologia jest zwykle ograniczona do telefonów średniej i flagowych. Ale dodając go do serii Snapdragon 4, Qualcomm umożliwia producentom łatwe dodawanie 5G do ich najtańszych telefonów w Zakres od 125 $ do 250 $. Oznacza to, że 2021 może być rokiem, w którym pojawią się naprawdę budżetowe telefony 5G.

Ale Snapdragon 480 jest nie tylko interesujący ze względu na obsługę 5G – obiecuje również zaoferować ogromny skok wydajności w porównaniu do swojego poprzednika, Snapdragon 460. W szczególności Qualcomm twierdzi, że Snapdragon 480 powinien oferować dwukrotnie wyższą wydajność niż stary model zarówno dla procesora, jak i karty graficznej, z 70-procentową poprawą w przypadku zadań AI. (W szczególności przez nowy procesor graficzny Adreno 619, procesor Kryo 460 i chipsety Qualcomm Hexagon 686).

Istnieje również kilka funkcji, które wypłynęły z poprzednich produktów premium Snapdragon, które po raz pierwszy zadebiutowały w linii budżetowej. Snapdragon 480 to pierwszy układ z serii 4 wykorzystujący proces 8nm, pierwszy obsługujący Quick Charge 4 Plus, pierwszy obsługujący panele FHD + 120 kl./s, pierwszy oferujący 64-megapikselowe obrazy nieruchome i pierwszy oferujący potrójną ISP do integracji trzech aparatów, który może wykonać do trzech zdjęć jednocześnie. Ponownie, żadna z tych funkcji nie jest nową funkcją, ale powinny znacznie rozszerzyć to, co będą w stanie zrobić telefony z budżetem – zwłaszcza w połączeniu z ulepszeniami wydajności procesora i karty graficznej.

Pierwsze telefony wyposażone w Snapdragon 480 mają pojawić się w pierwszym kwartale 2021 roku. Vivo, Oppo, Xiaomi, Motorola i Nokia HMD to jedne z największych firm, które mają wypuścić telefony z nowym chipem w nadchodzących miesiącach.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook