Różności i nowinki technologia

Ramki JLab JBuds to słuchawki nauszne, które można przypiąć do okularów

JLab wprowadza nowy gadżet audio Bluetooth przeznaczony do przypięcia do istniejących okularów lub okularów przeciwsłonecznych. Ramy JBuds to dwa moduły z głośnikami skierowanymi w dół, które można umieścić tuż za uszami. Są częścią odradzającego się trendu dźwięku otwartego uszu, który zwykle był domeną okularów przeciwsłonecznych z obsługą Bluetooth i taśm przewodzących kości.

Sprzedają za jedyne 50 USD, co pasuje do innego trendu: historii JLab oferującej zaskakująco niedrogie słuchawki. Czasami te słuchawki przewyższają ich cenę, więc firma ma nadzieję, że uda jej się to powtórzyć, podcinając Bose, Amazon, Aftershokz i inne. Jednak jak dotąd istnieje dość niski pułap jakości dźwięku dla słuchawek z otwartymi uszami – więc nie spodziewaj się jakości audiofilskiej.

Ramki JBuds to dwa duże moduły, które można przypiąć do zauszników okularów, które już posiadasz. W przeciwieństwie do rozwiązań zintegrowanych, nie ma żadnej próby ukrycia faktu, że masz w okularach słuchawki. Są dostarczane z różnymi rozmiarami klipsów, dzięki czemu można je dopasować do większej liczby rozmiarów okularów.

W przypadku dźwięku każda jednostka ma 16-milimetrowy przetwornik, który według JLab nie będzie „słyszany przez osoby w pobliżu”. To podstawowe założenie dźwięku otwartego: chociaż dźwięk jest odtwarzany tuż za uszami, jest skierowany w taki sposób, że tylko Ty go usłyszysz. Możesz nie uzyskać największej wierności, ale twoje uszy nie będą zakryte, więc możesz zwracać uwagę na otaczający cię świat, jeśli ćwiczysz.

Ramki JBuds mają wodoodporność IPX4, więc powinny być odporne na deszcz i pot. Mają przyciski do regulacji głośności, przyjmowania lub odrzucania połączeń oraz przełączania ustawień korektora. JLab mówi, że mogą być używane jako para lub niezależnie, jeśli chcesz tylko dołączyć i używać jednego.

Żywotność baterii ocenia się na ponad osiem godzin odtwarzania dźwięku – i powinno być dobre, biorąc pod uwagę rozmiar tych modułów. Zamiast przychodzić z etui ładującym, są dostarczane ze specjalnym kablem, który dzieli się na dwa magnetyczne punkty ładowania.

Niedawno przejrzałem ramki Amazon Echo i stwierdziłem, że dostęp do dźwięku przez cały dzień jest naprawdę wygodny. Teoretycznie oprawki JLab oferowałyby taką samą wygodę bez konieczności zmiany okularów. Jest jednak konkurencja w postaci niedawno ogłoszonych (i znacznie droższych) słuchawek Bose Sport Open Earbuds, które zamiast okularów spoczywają na uszach.

Oba będą dostępne wczesną wiosną 2021 roku, więc wkrótce będziemy mieli okazję przetestować oba z nich.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook