GryRTV

Raport: Valve potajemnie buduje przenośny komputer do gier w stylu Switcha

Prawie dziesięć lat po wprowadzeniu niefortunnej linii komputerów do gier z Linuksem, nazwanej „Steam Machines”, gigant gier komputerowych Valve ponownie próbuje swoich sił w sprzęcie – z własnym przenośnym komputerem do gier na konsoli Nintendo Switch.

To jest słowo z Ars TechnicaSam Machkovech, który twierdzi, że ma wiele źródeł potwierdzających, że Valve pracuje nad takim urządzeniem: ekranem dotykowym, panelem dotykowym, przyciskiem, wyzwalaczem i urządzeniem przenośnym wyposażonym w podwójny joystick, na którym prawdopodobnie będzie działać Linux i szereg specjalnie zoptymalizowanych Tytuły Steam. Powinien mieć również możliwość zadokowania, a la Nintendo Switch, również przez port USB-C. Ars sugeruje, że może nadejść już pod koniec roku.

Wygląda na to, że nazywa się SteamPal lub Neptune, zgodnie z niedawnym zrzutem kodu zebranym przez SteamDB:

Sam Gabe Newell również w tajemniczy sposób drażnił się z jakimś ogłoszeniem dotyczącym Steam i konsol na początku tego miesiąca:

Valve nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz.

Czy Valve może coś takiego zbudować? To jest absolutnie możliwe. Pisaliśmy o niedawnej eksplozji przenośnych komputerów do gier dzięki nowym chipom Intel i AMD i chociaż są one nadal dużo grubsze i mają krótszą żywotność baterii niż Nintendo Switch, z każdym rokiem stają się bardziej wydajne i mocne. . Testowałem wczesną wersję Aya Neo od miesięcy i była dla mnie świetnym towarzyszem Persona 4 Golden sesje na kanapie.

Mamy jednak wiele palących pytań, na przykład, czy ekosystem gier linuksowych (i być może gier strumieniowych) jest wystarczająco przekonujący, aby sprzedawać ludzi na dedykowanym urządzeniu przenośnym i czy Valve zrobi wszystko, co konieczne, aby taki system odniósł sukces.

Oryginalne maszyny parowe zawiodły z wielu różnych powodów, w tym z braku ekskluzywnych tytułów i braku kontroli nad partnerami, którym pozwolono budować pudełka, które nie miały sensu, ale własna gra sprzętowa Valve była dość mocna: nalałem jedną wydany odpowiednio dla Steam Controllera i Steam Link kilka lat temu, a Valve Index jest nadal uważany za najlepszy zestaw słuchawkowy VR na PC z różnych powodów.

Jeśli Valve buduje więcej własnych gier i bierze aktywny udział w optymalizacji pod kątem takiego systemu, na pewno byłbym zainteresowany.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook