Różności i nowinki technologia

Razer faktycznie tworzy swoją koncepcyjną maskę na twarz RGB

Razer twierdzi, że planuje dostarczyć swoją koncepcyjną maskę wielokrotnego użytku N95. Zaprezentowany w styczniu Project Hazel zawiera aktywne wentylatory dyskowe, oświetlenie Chroma RGB i projekcję głosu. Maska na twarz jest również przezroczysta, co pozwala na czytanie z ruchu warg i widzenie wyrazów twarzy podczas rozmowy z ludźmi.

„Myśleliśmy, że to jest projekt koncepcyjny i czy będzie to miało znaczenie, gdy szczepienia i wszystko zostanie wdrożone” – mówi dyrektor generalny Razer, Min-Liang Tan w wywiadzie dla Finanse yahoo. „Zamierzamy uczynić to rzeczywistością i wysłać inteligentną maskę”.

Razer Project Hazel

Maska Razer Project Hazel.
: Razer

Inteligentna maska ​​Razera zadebiutowała na targach CES 2021 na początku tego roku, z odłączanymi i ładowalnymi wentylatorami oraz błyszczącą powłoką zewnętrzną wykonaną z wodoodpornego i odpornego na zarysowania plastiku pochodzącego z recyklingu. Wentylatory działają również jako wzmacniacze głosu, dzięki wbudowanym mikrofonom, dzięki czemu nie będziesz wydawać się przytłumiony podczas mówienia.

Podświetlenie Chroma RGB sprawia, że ​​dwa wentylatory świecą się, a nawet automatycznie oświetla usta, gdy robi się ciemno, aby inni mogli zobaczyć, jak mówisz. To inteligentna maska, która jest pełna technologii, ale Razer podkreśla, że ​​jest wygodna w noszeniu dzięki regulowanym pętlom na uszy.

Razer nie zobowiązał się do ustalania żadnych cen ani daty premiery, a firma będzie również potrzebować zezwoleń i certyfikatów wydanych przez Food and Drug Administration, Centers for Disease Control and Prevention lub Occupational Safety and Health Administration. Nie przeszkadza to jednak Razerowi urzeczywistnić tę inteligentną maskę.

„Projekt Hazel stanie się rzeczywistością” – mówi Tan. „Zamierzamy to osiągnąć i myślę, że niestety wszyscy będziemy nosić maski przez długi czas”.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook