GryOprogramowanie

Razer Kaira Pro to zestaw słuchawkowy wyposażony w wiele funkcji do nowych konsol Xbox

Razer ogłosił dwa bezprzewodowe zestawy słuchawkowe do gier, które są dostępne od dziś i są stworzone specjalnie dla nowych konsol Xbox Series X, Series S i Xbox One. Kaira Pro za 150 USD i Kaira za 100 USD pożyczają te same sterowniki z serii zestawów słuchawkowych Blackshark V2 i dodają kilka nowych funkcji, aby oba modele były atrakcyjne w odpowiednich przedziałach cenowych.

Zaczynając od tego, co znajdziesz na obu zestawach słuchawkowych, Razer w końcu przeskoczył na ładowanie USB-C. Bardzo podoba mi się również to, że każdy model Kaira ma obrotowe nauszniki, dzięki czemu łatwiej je spakować do torby lub po prostu spoczywać na piersi między meczami. Są też zaskakująco wygodne – nie tak bardzo, jak ledwo dostępne HyperX Cloud II Wireless, ale zdecydowanie wystarczające do korzystania z nich przez kilka godzin bez zatrzymywania się. Podobnie jak inne zestawy słuchawkowe przeznaczone wyłącznie dla konsoli Xbox, są one wyposażone w przycisk umożliwiający bezprzewodowe parowanie ich z konsolą (lub z komputerem PC za pomocą bezprzewodowego adaptera Xbox lub Bluetooth). Mają także dedykowane pokrętło do miksowania dźwięku w grze i czacie, którego nie znajdziesz w wielu zestawach słuchawkowych.

Razer kaira Pro

Zbliżenie za sterami Kaira Pro. Na prawym nauszniku znajduje się przycisk parowania Bluetooth, którego nie znajdziesz w tańszym modelu Kaira.
Razer

To, co nadaje Kaira Pro jego nazwę i wzrost ceny o 50 USD, to dwie funkcje: Bluetooth 5.0 i podświetlenie RGB na trójgłowym logo węża Razera umieszczonym na każdym nauszniku. Podświetlenie RGB jest oczywiste, ale Bluetooth umożliwia połączenie z telefonem oprócz konsoli Xbox, dzięki czemu możesz grać w Game Pass na Androida lub odbierać połączenia poza domem, tak jak w przypadku zwykłego zestawu słuchawek. Ten model ma również wbudowane mikrofony, więc nie będziesz musiał uciekać się do używania dużego, odłączanego mikrofonu kardioidalnego do wykonywania połączeń. Zielone detale na Kaira Pro mogą być zbyt odważne, bym mógł je nosić publicznie, ale przynajmniej nie są dużo bardziej masywne niż wiele słuchawek nausznych dostępnych na rynku.

Nowością w przypadku obu modeli słuchawek jest aplikacja Razer Headset Setup na konsolę Xbox (dostępna również na PC za pośrednictwem Microsoft Store). Zamiast polegać na oprogramowaniu Razer Synapse 3, tak jak robi to Razer w przypadku wszystkich innych akcesoriów, ta aplikacja umożliwia dostosowanie preferencji EQ, mikrofonu i RGB. Jest to prosta aplikacja, która robi dokładnie to, do czego dąży.

Razer Kaira Pro

Kaira Pro można sparować z dowolnym urządzeniem przez Bluetooth, ale Razer uważa to za świetną opcję dla Xbox Game Pass na Androida.
Razer

Z pewnością istnieją tańsze opcje niż Kaira Pro od Astro z A20 Gen 2 i LS15X LucidSound. Model HS75 XB firmy Corsair w podobnej cenie jest o krok do przodu pod względem jakości dźwięku, ale brakuje mu kilku funkcji Kaira Pro. Niezależnie od tego, czy zależy Ci na bardziej wyposażonej w funkcje Kairze Pro, czy na Kairze, obie oferują dużą wartość w stosunku do ceny.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook