Gry

Razer Project Hazel to półmaska ​​N95, która może emitować Twój głos

Razer twierdzi, że stworzył najmądrzejszą maskę na świecie: nowy respirator wielokrotnego użytku N95 o nazwie Project Hazel. Jest to projekt koncepcyjny z błyszczącą powłoką zewnętrzną wykonaną z wodoodpornego i odpornego na zarysowania plastiku pochodzącego z recyklingu, który jest przezroczysty, aby umożliwić czytanie z ruchu warg i rozpoznawanie twarzy podczas rozmowy z ludźmi.

Obecnie nie ma dołączonej ceny ani daty premiery. Razer nazywa Project Hazel chirurgicznym N95, ale nie uzyskał on jeszcze żadnych niezbędnych zezwoleń i certyfikatów od Food and Drug Administration, Centers for Disease Control and Prevention ani Occupational Safety and Health Administration. W oświadczeniu do The Verge, Razer powiedział, że współpracuje z zespołem ekspertów medycznych i naukowców, którzy pomagają opracować maskę.

Główne cechy tej maski leżą w jej dwóch okrągłych strefach otaczających usta. Służą do wentylacji, nadając urządzeniu niemal futurystyczny wygląd maski gazowej. Razer twierdzi, że Project Hazel będzie używać aktywnych wentylatorów dyskowych, filtrujących wdychane powietrze, a także wydychany CO2. Firma dodaje, że będzie miała certyfikat umożliwiający filtrowanie 95 procent cząstek zawieszonych w powietrzu, w tym wirusa COVID-19 i innych powszechnych patogenów.

Te wentylatory są odłączalne i można je ładować, chociaż Razer wciąż opracowuje szczegóły dotyczące dwóch bardzo ważnych czynników: jak długo będą skuteczne i jak Razer powiadomi użytkownika, kiedy nadejdzie czas na nowy. Rzecznik powiedział The Verge że żywotność respiratorów jest wciąż testowana, a kiedy filtry wymagają wymiany, Razer przewiduje, że użytkownicy są powiadamiani za pośrednictwem mobilnej aplikacji towarzyszącej.

Mikrofony i wzmacniacze wbudowane w wentylatory będą emitować Twój głos przez maskę, więc nie będziesz musiał martwić się o przytłumiony dźwięk. Nie widzieliśmy jeszcze tego w akcji ani nie mieliśmy okazji wypróbować tego samodzielnie. Razer powiedział nam, że współpracuje z inżynierami dźwięku THX, aby znaleźć równowagę pod względem tego, jak głośne powinny być głośniki ze względu na dostępność.

Razer zapewnia, że ​​Project Hazel jest wygodny pomimo całej technologii w środku. Maska uszczelnia nos i podbródek za pomocą silikonowej osłony i wykorzystuje regulowane pętle na uszy, dzięki czemu większość ludzi powinna być w stanie znaleźć odpowiednie dopasowanie (choć prawdopodobnie jest nieco cięższa niż przeciętna maska).

Oczywiście nie byłby to nowoczesny produkt Razera, gdyby nie obsługiwał diod Chroma RGB. Każdy z pierścieni łączących półmaskę ze wzmacniaczem może świecić w wybranym przez Ciebie kolorze. A kiedy robi się ciemno, zestaw diod LED włącza się automatycznie, aby oświetlić usta, aby inni mogli nadal widzieć, jak mówisz. Trudno powiedzieć, jak skuteczne będą te diody LED w pełnym oświetleniu ust, ale mimo to mogą być pomocne.

Razer Project Hazel

Diody LED automatycznie włączają się wewnątrz maski, gdy jest ciemno.
: Razer

Razer przewiduje, że każda maska ​​Project Hazel będzie zawierała dużą walizkę ładującą, która sterylizuje maskę światłem UV, gdy nie jest używana, chociaż jest to nadal na etapie koncepcji.

Większość z nas ma już niezliczone maski, ale z pewnością na świecie jest miejsce dla Project Hazel – jeśli kiedykolwiek wyjdzie.

Razer Project Brooklyn

Wdrożenie OLED to świetny pomysł, ale na razie to tylko pomysł.
: Razer

Razer ma jeszcze jedną zapowiedź na targi CES 2021 i jest to czysto koncepcyjne. Nazywa się Project Brooklyn i (ponieważ nie można tego odróżnić od nazwy) jest to wysokiej klasy fotel do gier z wbudowaną haptyką i zakrzywionym ekranem OLED. Teoretycznie obsługuje wejścia ze wszystkich źródeł gier, dzięki czemu jest najlepszą stacją do gier. Ale bez osobistego CES wydaje się, że Razer nie czuł potrzeby tworzenia fizycznej makiety Projektu Brooklyn. Zobaczymy, czy niektóre aspekty tego pomysłu zostaną uwzględnione w przyszłych produktach; dudniące elementy dotykowe wydają się najbardziej praktycznymi elementami.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook