Gry

Razer przypadkowo ujawnił dane osobowe ponad 100 000 graczy, mówi raport

Według nowego raportu Razer przypadkowo ujawnił dane osobowe ponad 100 000 graczy przez blisko miesiąc.

Badacz bezpieczeństwa Volodymyr Diachenko odkrył, że dane klientów na stronie internetowej Razera zostały publicznie udostępnione 18 sierpnia z powodu błędnej konfiguracji serwera. Zredagowana próbka przedstawiona poniżej przedstawia zapisy zamówień złożonych w cyfrowym sklepie firmy, ujawniające dane osobowe, w tym adresy e-mail i pocztowe, rodzaj zamówionego produktu i numery telefonów. Informacje o karcie kredytowej nie zostały uwzględnione.

Brak informacji o karcie kredytowej, ale przejęte zostały adresy e-mail i adresy pocztowe klientów.
: Volodymyr Diachenko

Po odkryciu błędnej konfiguracji w Internecie Diachenko mówi, że kilkakrotnie kontaktował się z Razerem w ciągu trzech tygodni, zanim otrzymał odpowiedź. W oświadczeniu wysłanym do Diachenko producent sprzętu do gier przyznał, że wystąpił błąd w konfiguracji serwera oraz że wyciek danych potencjalnie ujawnił dane osobowe, takie jak imiona i nazwiska, numery telefonów i adresy do wysyłki klientów. Razer twierdzi, że „nie wyciekły żadne inne wrażliwe dane”, takie jak metody płatności. Razer twierdzi, że 9 września naprawił błąd w konfiguracji. The Verge skontaktował się z firmą Razer w celu uzyskania komentarza.

Mimo że żadne wrażliwe informacje dotyczące płatności nie zostały ujawnione, dane osobowe, w tym adresy e-mail, mogą zostać wykorzystane do kampanii phishingowych w celu uzyskania dalszych informacji, takich jak hasła do kont internetowych lub szczegóły płatności.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook