Gry

Razer’s Huntsman V2 Analog to najnowsza klawiatura zbudowana tak, aby naśladować joysticki kontrolera

Najnowsza klawiatura mechaniczna Razera, Huntsman V2 Analog za 250 USD, wygląda podobnie do poprzednich modeli firmy, ale największe różnice tkwią w przełącznikach. Przełączniki optyczne tego modelu obsługują regulowane uruchamianie (ilość ruchu wymagana do zarejestrowania prasy), umożliwiając niemal nieskończone dostosowywanie za pomocą oprogramowania Razer Synapse.

Być może najbardziej atrakcyjną cechą tych klawiszy jest to, że zamiast ograniczać się do zwykłego włączania / wyłączania klawiszy, można je zaprogramować za pomocą wejść analogowych, aby emulować joysticki sterownika, aby uzyskać płynniejszy, zmienny poziom ruchu i kontroli. Będziesz mógł zaprogramować klawiaturę tak, aby lekkie naciśnięcie klawisza sprawiło, że będziesz chodził powoli w grze, a naciśnięcie go do końca sprawi, że będziesz biegał w normalnym klipie – podobnie jak drążek analogowy.

(Zwróć uwagę, że obsługa gier przy jednoczesnym korzystaniu z wejść analogowych i myszy będzie się różnić, ale używanie tej funkcji w ogóle wymaga oprogramowania Synapse. A zaprogramowanie wejścia analogowego dla klawisza nadpisuje jego pierwotny przypadek użycia, więc musisz go cofnąć lub przejdź do innego profilu).

Opierając się na tej funkcji, klawiatura Razera umożliwia również graczom zaprogramowanie dwóch różnych funkcji, które zwykle wymagałyby dwóch przycisków na jednym klawiszu, z których jeden odpala się w jednej odległości aktywacji, a drugi po całkowitym naciśnięciu klawisza. Możesz wyposażyć granat w delikatne naciśnięcie klawisza, a następnie rzucić go, wciskając klawisz do końca, żeby dać przykład.

Razer Huntsman V2 Analog

: Razer

W rzeczywistości przełączniki Razera można dostosować do konkretnych preferencji dotyczących uruchamiania gier lub innych zastosowań. Klawisze Huntsman V2 Analog mają domyślny skok 3,6 mm, ale można dostosować odległość do znacznie krótszego 1,5 mm lub dowolnego między tymi wartościami. Ważne jest, aby pamiętać, że nie zmienia to wrażenia klawiszy, gdy je naciskasz, ale krótsze naciśnięcie pozwoli ci pisać trochę ciszej, bez obawy, że klawisze nie zarejestrują naciśnięcia.

Oto jak to działa: zamiast polegać na oddzielnych mechanizmach fizycznych do wyznaczania stanów zadziałania, czujnik przełącznika ocenia wciśniętą odległość, oceniając ilość padającego światła podczerwonego. Osadzona animacja pokazuje to w akcji.

Razer Huntsman V2 Analog

Zobacz, jak przełącznik optyczny określa poziom aktywacji.
: Razer

Razer Huntsman V2 Analog ma aluminiową ramę, zestaw dedykowanych przycisków do sterowania multimediami i pokrętło do regulacji głośności, które wyglądają i działają świetnie. Razer zawiera nasadki Doubleshot PBT, o których mówi się, że z wiekiem lepiej się noszą niż standardowe nasadki, a także otrzymasz miękką podpórkę pod nadgarstki, która zawiera światła RGB i można ją magnetycznie przymocować do klawiatury. Jak można się spodziewać, sama klawiatura ma również olśniewające światła Chroma RGB dookoła.

Kabel zasilający Huntsman V2 Analog to USB-C, ale Razer zawiera adapter, dzięki czemu można go podłączyć do portów USB typu A. A jeśli chcesz użyć pojedynczego portu przejściowego USB 3.0 Type-A klawiatury jako akcesorium, ma drugi kabel USB Type-A zwisający z tyłu, który można podłączyć do komputera.

Nawiasem mówiąc, w przypadku, gdy po raz pierwszy słyszysz o tego rodzaju technologii klawiszy analogowych i regulowanej aktywacji, firma Wooting, produkująca klawisze Wooting, pokonała Razera z podobnymi klawiaturami sięgającymi 2016 roku. Obecne klawiatury tej firmy zaczynają się od około 150 USD. , znacznie mniej niż 250 dolarów Razera Huntsman V2 Analog. To, czy model Razera może uzasadnić swoją wysoką cenę, będzie zależeć od Twojego pragnienia świateł Chroma RGB, dedykowanych przycisków multimedialnych i opcjonalnej łączności USB-C.

Huntsman V2 Analog jest teraz dostępny wyłącznie na Razer.com do 9 lutego, kiedy to pojawi się w większej liczbie sprzedawców.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook