GryRTV

Recenzja Acer TravelMate P6: odpowiedni partner biznesowy

Każdy laptop biznesowy, który pojawia się w dzisiejszych czasach, wkracza na trudną dziedzinę pełną ugruntowanych graczy. Świat jest już pełen ThinkPadów i Latitudes, które cieszą się dużą popularnością, obejmują wszystkie przedziały cenowe i są dobrze dostosowane do potrzeb pracowników.

Moje pytanie dotyczące mniej znanych laptopów biznesowych brzmi więc zazwyczaj: gdzie to pasuje? Który klient jest przeznaczony dla osób, którym ThinkPad może nie odpowiadać?

Wraz z linią TravelMate (a konkretnie TravelMate P6), Acer wydaje się dążyć do dwóch potencjalnych nowości. Po pierwsze, TravelMate jest, jak sama nazwa wskazuje, specjalnie przeznaczony dla osób często podróżujących służbowo. Jest lekki, przenośny i wytrzymały kosztem innych cech. A druga to jego cena. Począwszy od 1199,99 USD, linia TravelMate jest skierowana do bardziej świadomej cenowo grupy demograficznej niż wiele laptopów biznesowych, które można by uznać za „premium”. Myślę, że TravelMate skutecznie wypełnia te dwie nisze w szczególności. Ma jednak inne wady, które sprawiają, że trudno go polecić ogółowi odbiorców.

Logo Acer i przycisk zasilania na Acer TravelMate P6.

Acer twierdzi, że TravelMate jest przeznaczony dla „nowoczesnych, mobilnych, świadomych bezpieczeństwa klientów”.

Klawiatura i touchpad Acer Travelmate P6 widziane z góry.

Innymi słowy, cały biznes.

Aspektem TravelMate, który powinien być dużą pomocą dla mobilnych użytkowników biznesowych, jest wybór portu. Pomimo tego, że jest dość cienki, laptop może pomieścić USB Type-C (obsługujący USB 3.1 Gen 2, DisplayPort, Thunderbolt 3 i ładowanie USB), dwa USB 3.1 Type-A Gen 1 (jeden z wyłączonym ładowaniem USB) , jedno złącze HDMI 2.0, jeden czytnik microSD, jedno kombinowane gniazdo audio, jeden port Ethernet (z zawiasami w klapie), jedno gniazdo wejściowe DC do adaptera Acer, jedno gniazdo blokady i opcjonalny czytnik SmartCard. Im mniej kluczy sprzętowych i doków musisz podróżować, tym lepiej.

Przenośność jest tutaj kolejnym priorytetem i kolejną z najważniejszych funkcji TravelMate. Ważący zaledwie 2,57 funta i 0,65 cala grubości TravelMate powinien być bardzo łatwy do noszenia w plecaku lub teczce. Acer twierdzi, że poddał produkt szeregowi testów wytrzymałościowych pod kątem ciężaru i ciśnienia, upadków, wstrząsów, wibracji i innych czkawek, które możesz napotkać w ciągu dnia.

Innym obszarem, który jest prawdopodobnie ważny dla niektórych mobilnych profesjonalistów, są możliwości wideokonferencji. Okazało się, że to mieszanka tutaj. Układ czterech mikrofonów TravelMate bez problemu wychwycił mój głos, zarówno w przypadku rozpoznawania głosu, jak i spotkań Zoom. Acer twierdzi, że mogą odbierać głosy z odległości do 6,5 stopy. Kamera internetowa zapewnia również dobry obraz (chociaż to urządzenie nie obsługuje funkcji Windows Hello w celu łatwego logowania) i jest wyposażona w fizyczną przesłonę zapewniającą prywatność. Kolumny nie są jednak świetne – muzyka była metaliczna, z cienką perkusją i nieistniejącym basem.

Acer Travelmate do połowy zamknięty, odchylony w prawo.

Acer obiecuje, że TravelMate może przetrwać „wstrząsy związane z bezpieczeństwem na lotnisku, przypadkowe upadki i inne nieszczęścia”.

TravelMate zawiera również funkcje specyficzne dla biznesu, w tym układ TPM 2.0 i oprogramowanie zabezpieczające Acer ProShield.

Jednak w innych, mniej biznesowych obszarach TravelMate ma kilka wad. Kupujący, którzy szukają czegoś więcej niż przenośność poza obudową, mogą być rozczarowani. Podczas gdy większość TravelMate jest wykonana ze stopu magnezu i aluminium, ma nieco plastyczny wygląd – i chociaż klawiatura jest solidna, ekran jest dość elastyczny. Jest też estetyka: P6 nie jest najładniejszym komputerem, jaki można kupić za 1199,99 USD. Jest prawie całkowicie czarny, z bardzo małą ilością akcentów (a te, które ma, są szaro-szare). A ramki wokół ekranu 16: 9 są dość grube według nowoczesnych standardów. Ponadto współczynnik proporcji 16: 9 z jakiegoś powodu wychodzi z mody – jest ciasny do wielozadaniowości, szczególnie na ekranie 13- lub 14-calowym – a panel osiągnął maksymalny rozmiar 274 nitów w moich testach, co jest trochę zbyt przyciemniony do użytku na zewnątrz.

Acer Travelmate P6 otwiera się z lewej strony.

Kolor nazywa się „łagodną czernią”.

TravelMate wygląda i sprawia wrażenie, jakby był nieco lepszy niż taryfa budżetowa. Ale także wygląda i wydaje się bliższe Aspire 5 niż topowemu ThinkPadowi. Aby uzyskać kontekst, możesz kupić Aspire 5 z identyczną specyfikacją co ten model TravelMate za nieco ponad 700 USD. Inne porównanie: Swift 5, wspaniały laptop konsumencki, który jest jeszcze lżejszy niż TravelMate, można kupić w porównywalnych specyfikacjach za jedyne 999,99 USD. Wszystko po to, aby podkreślić, że poświęcasz trochę jakości wykonania (a także trochę dodatkowych pieniędzy) dla wagi TravelMate i oferty specyficznej dla biznesu.

Touchpad też nie jest moim ulubionym. Po pierwsze, miałem problemy z odrzucaniem dłoni. Nie przeszkadzało to w mojej pracy jako takiej, ale wciąż niepokoił mnie widok mojego kursora przeskakującego po ekranie podczas pisania. Ponadto touchpad w moim urządzeniu miał trochę luzu przed punktem aktywacji, co oznacza, że ​​jedno kliknięcie wymagało ode mnie wykonania (i usłyszenia) czegoś, co wydawało się dwoma kliknięciami. A jego położenie poza środkiem oznaczało, że ciągle klikałem prawym przyciskiem myszy, kiedy chciałem kliknąć lewym przyciskiem myszy, i musiałem świadomie sięgać w lewą stronę, aby kliknąć prawą ręką. Wreszcie samo kliknięcie jest płytkie i dalekie od najwygodniejszego.

Nie podobał mi się też przycisk zasilania. Zawiera czytnik linii papilarnych, który działał całkiem nieźle. Ale sam guzik jest sztywny i bardzo płytki. Wiem, że to brzmi jak mały cios, ale było to naprawdę uciążliwe i sprawiało, że włączanie TravelMate rano było większym kłopotem niż mogłoby być.

Acer Travelmate P6 stoi na małym, otwartym stoliku, lekko pochylony w prawo, patrząc z góry.  Na ekranie wyświetlany jest zielono-żółty wzór na czarnym tle.

Niektóre modele TravelMate obsługują rozpoznawanie twarzy, ale mój model nie.

Model TravelMate, który otrzymałem do recenzji, jest wyprzedany wszędzie, gdzie szukałem w momencie pisania. Najbliższy model kosztuje 1199,99 USD (choć u niektórych sprzedawców jest tańszy) i jest wyposażony w Core i5-10310U, 8 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci SSD. Moja jednostka jest taka sama, ale ma Core i5-10210U. Te procesory nie mają znaczącej różnicy w wydajności, więc moje testy tutaj powinny dać ci dobre wyobrażenie o tym, czego można się spodziewać po tym modelu. Możesz także kupić model z Core i7-10610U, 16 GB pamięci i dyskiem SSD o pojemności 512 GB za 1399,99 USD. Obie konfiguracje działają pod kontrolą systemu Windows 10 Pro i obejmują ekran o rozdzielczości 1920 x 1080 bez obsługi dotykowej.

W przypadku mojego obciążenia biurowego e-mailami, arkuszami kalkulacyjnymi, połączeniami Zoom itp. TravelMate poradził sobie dobrze. Czasami słyszałem, jak wentylatory wirują, gdy mój ładunek nie był zbyt ciężki, ale hałas nie był wystarczająco głośny, aby stanowić problem. Zwróć uwagę, że ten procesor ma grafikę UHD firmy Intel, a nie ulepszoną grafikę Iris Xe, co oznacza, że ​​system nie byłby dobrym wyborem do gier, oprogramowania wideo lub innej pracy graficznej.

Ale jest jeden obszar, w którym TravelMate naprawdę zrobił wrażenie i jest bardzo przydatny dla podróżników: żywotność baterii. Przy moim dziennym obciążeniu pracą przy jasności 200 nitów mój system miał średnio dziewięć godzin i 15 minut ciągłej pracy. To prawie dwa razy więcej niż budżet Aspire 5 przy takim samym obciążeniu pracą. Jest również lepszy od Swift 5 i droższego ThinkPada X1 Nano. Jeśli Twoje obciążenie pracą jest podobne (lub lżejsze) od mojego, powinieneś być w stanie zabrać to urządzenie na lotnisko lub konferencję przez cały dzień pracy bez mocowania do ściany.

Acer Travelmate P6 widziany jako otwarty od przodu.  Na ekranie wyświetlany jest niebiesko-żółty wzór na czarnym tle.

Notebook może naładować się do 50 procent w mniej niż 45 minut.

Jedna skarga dotycząca wydajności: ta rzecz jest dostarczana z nadużywaniem. Moja jednostka została wstępnie zainstalowana z wszelkiego rodzaju śmieciami, w tym grami (Amazon był przypięty do paska zadań) i innym oprogramowaniem, takim jak Dropbox. Co najbardziej irytujące, pojawił się z Nortonem, który przez cały czas dręczył mnie irytującymi wyskakującymi okienkami, a także wydawał się wpływać na żywotność baterii: TravelMate konsekwentnie działał o około godzinę dłużej po odinstalowaniu programu. Odinstalowanie wszystkiego nie zajmuje zbyt dużo czasu, ale nadal moralnie zniechęca mnie pomysł, że na laptopa ładuje się tyle taniego crapware, które kosztuje ponad 1000 USD. Szczególnie niepokojący jest widok na laptopie biznesowym, ponieważ może narazić użytkowników na ryzyko cyberbezpieczeństwa.

Linia TravelMate wypełnia dość specyficzną niszę i dobrze ją wypełnia. Jeśli często podróżujesz w interesach i potrzebujesz lekkiego urządzenia z licznymi portami i całodzienną żywotnością baterii, robisz zakupy w przedziale cenowym 1199 USD i chcesz przeoczyć przeciętny touchpad, przyciemniony wyświetlacz 16: 9, i inne problemy, to P6 będzie dla Ciebie lepszym wyborem niż coś takiego jak droższy i cięższy Dell Latitude lub krótszy i pozbawiony portów ThinkPad X1 Nano.

Porty po lewej stronie Acer Travelmate P6.

Gniazdo microSD, USB-A, Ethernet, gniazdo blokady po prawej stronie.

Porty po lewej stronie Acer Travelmate P6.

Gniazdo audio, HDMI, USB-A, USB-C i gniazdo zasilania po lewej stronie.

To powiedziawszy, P6 ma wystarczająco dużo wad, że myślę, że większość klientów byłaby lepiej obsługiwana przez inne laptopy. Osobom, którym podoba się marka Acer, mogą spodobać się niektóre inne oferty firmy Acer – zwłaszcza tym, którzy nie potrzebują funkcji zabezpieczeń specyficznych dla firmy. Swift 5 jest lżejszy, ładniejszy i tańszy niż TravelMate, z lepszym panelem dotykowym, ekranem i procesorem. A klienci z ograniczonym budżetem mogą znaleźć wiele z tego, co oferuje TravelMate, w dowolnej liczbie tańszych laptopów. Aspire 5 i Swift 3 nie mają baterii ani portu TravelMate, ale poprawiają jego touchpad, dźwięk (w przypadku Aspire) i wygląd (w przypadku Swift). I oczywiście jest wiele innych laptopów w tym przedziale cenowym – od HP Spectre x360 do Dell XPS 13 – które są doskonałe pod każdym względem, a także oferują ekrany 3: 2.

Ostatecznie TravelMate nie jest złym laptopem – ale jeśli jest to najlepszy laptop dla Ciebie, prawdopodobnie wiesz, kim jesteś.

Logo Acer na pokrywie Acer Travelmate P6.

Jest długotrwały, ale z innych względów mierny.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook