NowościTelefony

Recenzja Amazon Dash Smart Shelf: przyszłość automatycznych zakupów

Nie wiem co mnie skłoniło do zakupu inteligentnej półki Amazon Dash, ale stało się to pod koniec 2020 roku, a rok 2020 był bardzo dziwnym rokiem. 25 listopada zamówiłem „skalę automatycznego uzupełniania zapasów” za 20 dolarów – duży rozmiar – i do 1 grudnia dotarła. W e-mailu dotyczącym obsługi klienta Amazon wezwał mnie do rozpoczęcia korzystania ze Smart Shelf, co oznacza, że ​​Amazon chciał, żebym zrobił zakupy.

Celem inteligentnej półki Amazon Dash jest to, że tak naprawdę tego nie robisz zrobić zakupy. Podobnie jak wszystkie produkty Dash firmy Amazon, które są powiązane z usługą Dash Replenishment Service (w skrócie DRS), półka ma być wystarczająco inteligentna, aby wiedzieć, kiedy kończy się wszystko, co można znaleźć na Amazon. Wyczuwa, kiedy ładunek staje się zbyt lekki i automatycznie wznawia się bez konieczności wykonywania jakichkolwiek czynności. W październiku 2020 roku, po prawie roku testowania Dash Smart Shelf z pomocą małych i średnich firm, Amazon udostępnił ją wszystkim klientom.

Oto wizja Amazona dotycząca naszej przyszłości zakupów bez interfejsu: nie musisz nawet westchnąć w pobliżu głośnika Alexa ani naciskać klucza sprzętowego oznaczonego workiem na śmieci. Twoje urządzenia po prostu wiedzieć. Półka Dash jest jak pusta półka w magazynie Amazon, błagająca o uzupełnienie zapasów; tylko w tym przypadku jest w twoim biurze. Albo twój dom. Albo w biurze domowym.

: Amazon

Dash Smart Shelf zakłada wiele. Jego celem jest uzupełnianie towarów nietrwałych – takich jak papier do drukarek lub karma dla zwierząt domowych. Zakłada się więc, że chcesz, aby ten produkt regularnie pojawiał się na wyciągnięcie ręki. Ale domyślnie ponownie wybiera ten sam produkt i niekoniecznie musi skanować w poszukiwaniu najlepszej oferty. W świecie Amazona wygoda jest tak pyszna, że ​​nie musisz przejmować się spojrzeniem na menu – nie wspominając o szoku, gdy pojawi się rachunek. (Co to mówi o tych, którzy zakładają?)

Półka Dash Smart jest dostępna w trzech rozmiarach: małym (7 na 7 cali), średnim (12 na 10) i dużym (18 na 13). Co ciekawe, każda półka kosztuje 20 dolarów, niezależnie od rozmiaru. Mimo to jest to tanie. Jest tak tani, że trudno go zakwalifikować jako standardową recenzję gadżetu. Czy powinieneś kupić? Jasne, czemu nie! Powinieneś naprawdę, chociaż? Oto jest pytanie.

Nie ma wiele do powiedzenia na temat sprzętu. Jest to płaska, czarna plastikowa skala i jest dostarczana z czterema bateriami AAA, które powinny wystarczyć na około dwa lata. Mój redaktor jest prawdopodobnie zirytowany, że opisałem to już tyle słów. (Ed. Uwaga: Kontynuuj, Lauren.)

animacja z kuchnią i ciasteczkami na ekranie mobilnym

Przewodnik WIRED po Internecie przedmiotów

Wielkoformatowa Smart Shelf zajmuje około połowy półki w mojej szafie na bieliznę, czyli tam, gdzie zdecydowałem, że powinna zamieszkać. Opiera się na kilku różnych sygnałach, aby określić, czy potrzebujesz więcej produktów w niewidocznej zmianie. Amazon uczy się z czasem na podstawie twoich nawyków dotyczących zmiany kolejności, więc zaczyna przewidywać, kiedy możesz potrzebować więcej. Ale głównym sygnałem używanym przez Smart Shelf jest waga. Po ustaleniu, który towar konsumencki zamierzasz przechowywać na Smart Shelf, Amazon odnotowuje jego wagę, a gdy ładunek zmniejsza się po pewnym punkcie, składane jest nowe zamówienie.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook